Pranie ubranek niemowlęcych

Popularne środki piorące są częstą przyczyną występowania alergii skórnych u dzieci.

rodzina

U mojego Malucha kilka miesięcy temu pojawiła się wysypka. Długo nie wiedziałam, co z tym zrobić. To moje pierwsze dziecko, więc tym bardziej przejmowałam się, że coś może być nie tak, a pozornie zwykłe, czerwone plamki mogą oznaczać coś groźnego. U lekarza nie dowiedziałam się zbyt wiele - zaproponował zastosowanie kilku maści, które w ostateczności nie pomagały, wysypka wciąż pojawiała się w różnych miejscach. Wcześniej na własną rękę i z pomocą „doktora Google” próbowałam stosować różne maści i rozwiązania. Nic jednak nie przynosiło efektu, czułam się bezradna :/.

Dopiero po lekturze kilku forów internetowych skojarzyłam, że to może być alergia! Zaczęłam zgłębiać temat alergii u niemowląt. Okazało się, że moje dziecko może być uczulone na któryś ze składników znajdujących się w proszku do prania. Niestety, po sprawdzeniu składów innych proszków, zauważyłam, że różnią się od siebie minimalnie. Nie miałam pewności, który konkretnie składnik działa tak negatywnie na mojego synka.

Moja znajoma – również mama, zasugerowała, żebym spróbowała oddać ubrania malucha do pralni chemicznej. Pierwsze co przyszło mi na myśl to koszt takiej usługi i nieufność wobec słowa „chemia”. Zdesperowana postanowiłam jednak sprawdzić tę opcję. Przeszłam się więc do galerii handlowej niedaleko domu, gdzie znajduje się pralnia. Przedstawiłam problem ekspedientce, opowiedziałam również o moich zastrzeżeniach co do prania chemicznego - bałam się, że jeśli moje dziecko uczulają niektóre składniki znajdujące się w proszkach to pralnia też nie pomoże. Okazało się, że w swojej ofercie pralnia 5àsec ma też coś takiego jak pranie Aquasec. Ekspedientka poinformowała mnie, że Aquasec to nowoczesna i ekologiczna alternatywa dla prania chemicznego – to pranie w wodzie, które jest bezpieczne dla bardzo delikatnych tkanin a co najważniejsze dla mnie – równie bezpieczne dla alergików.

Pralnia okazała się wybawieniem od problemu wysypki u mojego malucha. Okazało się, że w jego przypadku to rzeczywiście proszki powodowały wysypkę. Czasami z pozoru wątpliwe rozwiązania okazują się być najlepszymi i najbardziej opłacalnymi! Dla mam zmagających się z alergią swoich dzieci na różnego rodzaju proszki czy płyny polecam oddawać ubranka w ręce specjalistów. Wbrew pozorom, opłaca się zamienić długotrwałe i niedające efektów leczenie niezliczoną ilością maści na zapobieganie problemowi.

Pozdrawiam,

Julia

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Asia
2015-12-17 17:29:21

re: Pranie ubranek niemowlęcych

Super ta pralnia, też piorę rzeczy Kubusia w 5aSec....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz