Przedszkole państwowe czy prywatne?

Dziecko spędza w przedszkolu wiele godzin. Warto dokładnie przyjrzeć się ofertom proponowanym przez przedszkola, zarówno państwowe, jak i prywatne. Oba rodzaje placówek są dobre, ale na co zwracać szczególną uwagę?

a

Przedszkole prywatne

Placówki zachęcają mniejszymi grupami, tym, że są otwarte długo, 10 godzin, oferują więcej zajęć „w cenie” (nauka języka obcego, zajęcia logopedyczne, zajęcia pedagogiczne, rytmika, taniec, gimnastyka korekcyjna, religia, przedstawienia teatralne) organizują wyjścia, za które też rodzice nie zawsze dopłacają. Niektóre prywatne przedszkola posiadają monitoring, dzięki czemu rodzic może zobaczyć online, co słychać u dziecka. Dla wielu rodziców minusem są koszta, wynoszą w granicach 350-1000zł plus wyżywienie. Prywatne przedszkola pracują w wakacje (państwowe też, ale np. tylko jeden miesiąc). Dziecko do przedszkola prywatnego zapisać można kiedy się chce, zazwyczaj jest miejsce, natomiast w przedszkolu państwowym zapisy na wrzesień zaczynają się w marcu, w czerwcu wiadomo, czy dziecko zostało przyjęte czy nie.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Malwinal
2017-10-01 21:40:31

My wybraliśmy przedszkole prywatne (Kredka w Legnicy) i jesteśmy bardzo zadowoleni, bo mają naprawdę świetnych pedagogów. Oczywiście jak byłaby taka możliwość, to wysłalibyśmy malucha do przedszkola publicznego, ale z miejscami ciężko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Krystyna
2017-04-24 11:23:52

Ja postawiłam na przedszkole prywatne i nie żałuję. przedszkole bajka w lesznie , to wysoki standard lokalowy i dobre wyżywienia, jak również pewna , wykwalifikowana opieka. O to mi właśnie chodzilło!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-04-23 17:50:22

re: Przedszkole państwowe czy prywatne?

Prywatne czy państwowe... hmmm to chyba zależy od konkretnej placówki Natomiast w moim przypadku...Mam dwójkę dzieci jedno było w publicznym przedszkolu a drugie w prywatnym i muszę przyznać że różnica jest. Wiadomo w prywatnym jest jednak wiecej atrakcji, zabawek, balów, zajęć dodatkowych i mniejsze grupy co pozwalało opieknunkom na bardziej indywidualne podejście do dziecka. http://www.przedszkolembb.pl/ - to niepublicne przedszkole w Krakowie do którego chodzi moja młodsza c ... órka i naprawdę jesteśmy z tego miejsca zadowolone i serdecznie je polecemy rodzicom z okolic Ruczaju :) Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz