Pytanie od jednej z Mam: Czy oddać córkę pod opiekę żłobka?

Powrót do pracy na cały etat i zorganizowanie opieki do dziecka - to rzeczywistość wielu mam.

mama i dziecko

Dobry wieczór, zgłaszam się do Was z ogromną prośbą w postaci dodania na swojej tablicy moich nurtujących pytań i obaw dotyczących oddania córci pod opiekę żłobka.

Nadszedł czas którego najbardziej się balam.... bierzemy z mężem kredyt na mieszkanie i tylko z jego wypłaty nie damy rady na splate raty, oplacenia rachunków i utrzymania naszej trójki. Musze w takiej sytuacji wrócić do pracy na cały etat. Jak do tej pory pracowałam po trzy godziny w tygodniu i sześć godzin w weekend. Ogólnie to nie możemy liczyć na pomoc naszych rodziców bo sami pracują i ledwo wiążą koniec z końcem więc jesteśmy przyparci do muru... nie ma innego wyjścia oprócz oddania naszej córci pod opiekę żłobka w czasie naszej obecności w pracy. Olcia bedzie miala w sylwestra dopiero roczek, jeszcze nie chodzi samodzielnie, potrafi sie wspiąć do mebli i chodzić tylko za ich pomocą bokiem, wiadomo, ze sama nie przebiera sobie pieluszki a także nie zje samodzielnie obiadku za pomocą łyżeczki. Ogólnie jest nauczona, ze całą uwagę i miłość skupia się tylko na niej. Do jakiego żłobka bym nie dzwoniła w każdym przypada 4-5 dzieci na jedna Pania. Stalo sie to moja wręcz obsesja jak to wszystko wygląda... jak karmia 4/5 dzieci na raz, jeżeli jest drzemka a ktoś nie chce spac to czy zostawiaja pozbawione samo sobie w tzw kojcu na ta godzinę, jak często sprawdzaja czystość pieluszki maluszków... bo wiadomo, ze odpazenie bardzo piecze gdy dziecko oddaje mocz i sie męczy. Czy starają się uspokoic maleństwo gdy placze lub potrzebuje bliskości... po prostu sobie tego nie wyobrażam jak można ogarnąć 5 pociech na raz.... jakie byly wasze sytuacje, te dobre i złe.

Jak to wszystko funkcjonuje na codzień?

(pisownia oryginalna - przyp. redakcji)

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-12-22 23:07:41

re: Pytanie od jednej z Mam: Czy oddać córkę pod opiekę żłobka?

Witam, nasz syn również chodzi do żłobka, państwowego, poszedł jak miał 9 miesięcy , nauczył się ładnie jeść, teraz uczą się krótkich wierszyków, mają rytmika, zajęcia plastyczne. Bardzo jestem zadowolona z opieki ale przede wszystkim dziecko uspolecznia się, kontak z dziećmi jest bardzo ważny. Fakt na początku chorował, albo przechowuje w żłobku albo w przedszkolu;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ja
2015-12-22 14:37:13

re: Pytanie od jednej z Mam: Czy oddać córkę pod opiekę żłobka?

Mój synek poszedl do zlobka mając roczek.To fakt że sie wychorował , ale z opieki bylismy bardzo zadowoleni,duzo sie nauczyl,między inymi samodzielnie je,panie oduczyly chodzenia w pampersie,zaczoł ładnie mowić. obecnie chodzi do przedszkola i widzę różnice między dziecmi ktore nie chodziły do żlobka.Moim zdaniem trzeba po prostu spróbować.Dodam że był to żłobek państwowy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz