Ratunku! Zęby idą!

Przeczytaj kilka naszych rad, jak ulżyć ząbkującemu maluchowi. Miejmy nadzieję, że metody te poskutkują i w Waszym przypadku.

ząbkowanie

Już zaaklimatyzowałaś się w realiach bycia mamą i skosztowałaś tej sielanki. Dzidziusiowi minęły kolki i zaczął przesypiać prawie całe noce, aż tu nagle… Pewnego dnia jest bardziej rozdrażniony niż zwykle, płaczliwy, ślini się niemiłosiernie i ciągle pcha rączki do buzi… Już na pewno wiesz o co chodzi. Bobas zaczął ząbkować.

To, kiedy ząbkowanie się zacznie, zależy od indywidualnych uwarunkowań Twojego dziecka. Jednym pierwszy ząbek wyżyna się już około 3 miesiąca życia, innym dopiero w 8. Zanim wyjdą wszystkie mleczaki, minie około 30 miesięcy. Ząbków mlecznych będzie w sumie 20, po 10 w szczęce dolnej i górnej. Na początku pojawią się zapewne dolne jedynki. Jeśli Ty lub Twój mąż mieliście pierwsze zęby bardzo wcześnie, możecie spodziewać się szybkiego ząbkowania także u swojej pociechy. Jeśli późno, istnieje duże prawdopodobieństwo, że i Twoje dziecko będzie miało pierwsze ząbki później.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

mania
2014-12-22 09:22:47

re: Ratunku! Zęby idą!

Moja córka każdego ząbka witała biegunką, wymiotami albo lekką gorączką. oczwyiście nigdy nie miałam pewności że to ząb jest przyczyną więc za każdym razem zaczynałam podawać orsalit i probiotyki.dopiero jak wyczuwałam zęba miałam pewność ze to nie infekcja tylko reakcja i wyrzynanie się zęba.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz