Soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci – czy jest bezpieczna?

Analizujemy cechy elektrycznych szczoteczek do zębów dla młodszych i starszych dzieci.

elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci

Kiedy można zacząć używać sonicznej szczoteczki do zębów?

Kiedy przychodzi moment kupna pierwszej szczoteczki dla dziecka, wielu rodziców ma wątpliwości, czy materiały, z których zbudowana jest szczoteczka, będą w pełni bezpieczne dla malucha. Najwięcej kontrowersji budzi jednak fakt, że taka szczoteczka jest urządzeniem elektrycznym, które w zetknięciu z wodą może wyrządzić krzywdę dziecku. Przedstawiamy Wam dwie szczoteczki soniczne, które – jak obiecuje producent – są rewolucją w dziedzinie higieny jamy ustnej dla najmłodszych. Mają nie tylko ułatwić, ale również uprzyjemnić codzienny rytuał szczotkowania zębów u dzieci.

Szczoteczka dla malucha

Pod lupę wzięliśmy pierwszą na świecie szczoteczkę do zębów ISSA™ mikro firmy FOREO dla dzieci w wieku od 0 do 4 lat, wykonaną w całości z silikonu klasy medycznej. Jest przeznaczona również do masowania dziąseł dzieci, u których nie pojawiły się jeszcze pierwsze ząbki.

Soniczna szczoteczka ISSA mikro – czy jest bezpieczna?

Szczoteczka w całości wykonana jest z silikonu klasy medycznej, co w przypadku takiego akcesorium, jak szczoteczka do zębów, ma ogromne znaczenie. Materiał jest też bardzo miękki, a więc zapewnia maksymalnie łagodne szczotkowanie dziąseł oraz pierwszych zębów. Zapobiega stwarzaniu zbyt dużego nacisku na zęby i dziąsła oraz drapaniu miękkiego szkliwa dziecka. Silikon klasy medycznej jest pozbawiony porów i szybko schnie, co zapobiega gromadzeniu się bakterii. Warto dodać, że dzięki temu, znajduje się na nim do 10 000X razy mniej bakterii niż na szczoteczce z tradycyjnym włosiem nylonowym. Silikon jest materiałem wytrzymałym i sprężystym, dlatego główka szczoteczki nie wymaga wymiany.

Na czym polega działanie szczoteczki ISSA mikro

Praca szczoteczki oparta jest o 6 000 delikatnych pulsacji na minutę wytwarzających mikro-wymiatanie, które w nieinwazyjny sposób usuwają płytkę nazębną z zębów i dziąseł. Szczoteczka obniża też poziom bakterii w jamie ustnej poprzez usuwanie resztek pokarmu. Delikatny masaż dziąseł korzystnie wpływa na ich stan, a także przynosi ulgę swędzącym dziąsłom podczas ząbkowania. Szczoteczka posiada 2 tryby dopasowane do potrzeb dziecka: Tryb Szczotkowania, który łagodnie czyści zęby i dziąsła oraz Tryb Masażu, który masuje i uśmierza ból dziąseł.

W przypadku dzieci, u których nie pojawiło się jeszcze pierwsze uzębienie, warto już na tym etapie oswajać je z rutyną regularnego mycia zębów. Idealnie nadaje się do tego właśnie delikatna szczoteczka soniczna. Natomiast po pojawieniu się pierwszych ząbków, czas na precyzyjne czyszczenie i dokładnie dotarcie do powierzchni każdego ząbka. Delikatny masaż dziąseł łagodzi ich obrzmienie spowodowane wyrzynaniem się pierwszych ząbków. Model ISSA™ mikro jest przeznaczony do stosowania dokładnie w taki sam sposób, jak manualna szczoteczka, czyli przez co najmniej dwie minuty dwa razy dziennie.

Więcej informacji na temat ISSA mikro znajdziecie na stronie producenta

Kiedy dziecko podrośnie

Druga szczoteczka, jaką mamy dziś na warsztacie, to kompaktowa ISSA mini 2 przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia. Od razu zachęca swoim zabawnym designem i funkcją kontrolną „Smiley’s”, która skutecznie zachęca do codziennej 2-minutowej rutyny szczotkowania zębów. Jej działanie jest bardzo proste. „Uśmiech" pojawia się, kiedy szczotkowanie trwało pełne 2 minuty, natomiast „Smutek" – kiedy od ostatniego szczotkowania upłynęło więcej niż 12 godzin. To jednak nie jedyna cecha, która bardzo nam się spodobała.

Jak działa szczoteczka ISSA mini 2?

Urządzenie wyposażone jest w wyjątkowo trwałą baterię, której naładowanie trwa tylko 1 godzinę, co zapewnia jej działanie aż przez 265 dni. W odróżnieniu od poprzedniego modeli, główka szczoteczki posiada silikonowe i polimerowe włosie, które skutecznie czyści, a jednocześnie jest delikatne dla dziąseł. W modeli ISSA mini 2 również posiada nieporowaty silikon, który zapobiega kumulowaniu się bakterii. Dużym udogodnieniem podczas mycia zębów jest lampka kontrolna, która informuje o szczotkowaniu następnego kwadrantu jamy ustnej. Szczoteczka jest też w 100% wodoszczelna, z wodoszczelnym portem ładowania, a więc bez obaw można jej używać również pod prysznicem. Ładujemy ją poprzez kabel i ładowarkę USB.

Więcej informacji na temat ISSA mini 2 znajdziecie na stronie producenta.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz