Chcesz zapewnić dziecku relaks? Zabierz je do SPA! [FOTO]

Hydroterapia pozytywnie wpływa na szkielet i mięśnie maluszka.

SPA dla dzieci

Gdy słyszysz „SPA”, w głowie od razu pojawia ci się wizja masażu, odżywiającej maseczki na twarz i kąpieli błotnej. Każda mama z chęcią poddałaby się takiej kuracji, by choć trochę zregenerować swoje przemęczone ciało i umysł. Okazuje się jednak, że również maluchy potrzebują odrobiny relaksu. W australijskim Perth otwarto właśnie pierwsze SPA dla dzieci. Co oferuje takie „sanktuarium dla niemowląt?

SPA dla dzieci jest przeznaczone dla maluchów od 2. dnia życia do 6. miesiąca. Jego założycielką jest Kavita Kumar. W swojej ofercie SPA ma masaże i sesje hydroterapii dla każdego zestresowanego bobasa, podczas których korzysta z „BUBBY”, czyli specjalnego koła, które utrzymuje główkę dziecka nad wodą, dzięki czemu maluch może się swobodnie poruszać.

"Ludzie często zakładają, że w SPA dla dzieci chodzi o zabiegi kosmetyczne, a to jest dalekie od prawdy. Dziećmi opiekuje się nasz wykwalifikowany medycznie zespół, który dba o odpowiednią styluację malucha oraz zapewnia szkolenia i wsparcie dla rodziców." - wyjaśniła właścicielka uzdrowiska.

Typowa sesja SPA dla niemowląt trwa około godziny. Przez pierwsze 10-30 minut dziecko zażywa kąpieli, a potem jest poddawane masażowi. Zdaniem właścicieli SPA hydroterapia zwiększa siłę mięśniową i szkieletową dziecka oraz pozytywnie wpływa na układ krążenia i trawienny, co w efekcie może zmniejszyć ryzyko żółtaczki w pierwszych dniach po urodzeniu.

Podobne SPA funkcjonują już w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Japonii. To coraz popularniejszy trend i patrząc na zdjęcia bobasów w wodzie, w ogóle nas to nie dziwi.

Chcesz się przekonać, jak maluchy relaksują się w SPA? Zobacz naszą galerię! >>>

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz