Spacer z chorym dzieckiem – tak czy nie?

Sezon na infekcje w pełni. Kiedy dziecko zaczyna kaszleć i kichać, rodzice niezmiennie stają przed dylematem – czy zostać w domu, czy może zabrać malucha na krótki spacerek? Sprawdźmy więc, czy choroba jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wyjścia na dwór.

dziecko

W czasie przeziębienia

Spacer w czasie przeziębienia nie jest zabroniony, a wręcz zalecany, ponieważ świeże powietrze może przyspieszyć ustanie kataru czy kaszlu. Dotleniony organizm znacznie lepiej funkcjonuje i szybciej się regeneruje. Lekkie przeziębienie nie jest przeszkodą do wyjścia także w chłodniejszy, jesienny dzień. Przykładowo, przy uciążliwym katarze niższa temperatura może się okazać zbawienna, bo obkurczy naczynia i zmniejszy obrzęk błony śluzowej – nosek się udrożni i dziecku będzie łatwiej oddychać.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ula
2015-12-23 23:00:32

re: Spacer z chorym dzieckiem – tak czy nie?

Jeśli dziecko nie gorączkuje jestem jak najbardziej za spacerami. Moja córka zazwyczaj jeśli ma jakąś infekcje to jest to kaszel który leczymy syropem Dicotuss Baby i przechodzi po około 3 dniach. Jeśli zdarzy się że kaszel jest bardzo męczący to przez najgorszy okres trzymam ją w domu ale dzięki syropowi Oliwia szybko wraca do zdrowia,.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aneta
2016-06-25 23:30:10

ja też nie widzę sensu żeby dziecko przeziębione ale bez gorączki trzymać w domu. Co do leku też go stosuje. już przy pierwszej chorobie syna lekarka poleciła Dicotuss i do dziś jak kaszle to mu go daje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz