Spacery z dzieckiem - jak wybrać odpowiedni wózek?

Wybór odpowiedniego wózka to dla rodziców wyzwanie na miarę wyboru samochodu. Wybór tak samo ważny, co niełatwy. Wraz z Agito.pl staramy się nieco doradzić Wam w tej sprawie.

wózek

Czy wybrać cięższy i stabilniejszy wózek typowo miejski, czy nieco lżejszy - terenowy, lepiej amortyzujący podmiejskie wyboje? Tradycyjną, głęboką gondolę, czy składaną spacerówkę? Podpowiadamy, jak wybrać bezpieczny i funkcjonalny wózek, dopasowany do wieku dziecka, stylu życia jego rodziców i miejsca zamieszkania.

Wiek pasażera- niemowlę i starsze dzieci

Pierwszym kryterium, którym należy się kierować przy wyborze wózka jest wiek dziecka. Zasada jest prosta: im mniejsze dziecko, tym większego wózka potrzebuje. Dlatego przyszli, lub świeżo upieczeni rodzice, powinni rozglądać się za dużym, głębokim wózkiem, tzw. gondolą, np. Graco Gondola Evo Grape (zdjęcie na następnej stronie).

Wózek typu gondola charakteryzuje się szerszą i stabilniejszą konstrukcją jest raczej ciężki, odpowiedni dla niemowląt, których naturalną pozycją ciała jest pozycja leżąca. Przy zakupie tego typu wózka warto pamiętać o odpowiedniej wielkości gondoli, lepiej wybrać wielkość „na zapas”, ponieważ dzieci szybko rosną i dobrze, gdyby wózek posłużył nieco dłużej.

Duża gondola zapewni komfort jazdy maluszkowi, a w razie wizyty u znajomych lub w centrum handlowym, bez problemu posłuży za łóżeczko. Burty gondoli muszą być sztywne i wysokie, pokryte bezpieczną tkaniną, koniecznie oddychającą - najlepiej z naturalnych materiałów. Jak to bywa w przypadku niemowlaków - należy liczyć się z koniecznością częstego prania. Wybieraj materiał dobrej jakości, który łatwo się zdejmuje i pierze. Możesz wybrać też coś w ciemniejszej kolorystyce.

Jakie funkcje w gondolach ułatwią nam życie?

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Iwona
2016-04-29 15:25:23

re: Spacery z dzieckiem - jak wybrać odpowiedni wózek?

naszym odpowiednim wózkiem okazał się Anex Sport 3w1

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz