Postanowiłaś spać w łóżku z noworodkiem? Podpowiadamy, jak się przygotować

Warto zadbać o wygodę i bezpieczeństwo zanim maluch pojawi się w domu.

Spanie z noworodkiem w jednym łóżku

Pierwsze dni z maluchem w domu są bardzo ekscytujące. Zapewne w pierwsze noce niestety nie zaznasz zbyt wiele snu, ale warto przygotować się, by ograniczyć stres, gdy maluch pojawi się już w domu. Jeśli podoba ci się koncepcja spania z dzieckiem w jednym łóżku, powinnaś zrobić kilka rzeczy, aby zapewniając wam jak najwięcej wygody i bezpieczeństwa.

O wadach i zaletach spania z dzieckiem  >>>

Spanie z dzieckiem w łóżku to temat gorących dyskusji. Ta metoda ma tak samo wielu zwolenników, jak i przeciwników, ale rodzice, którzy śpią z dziećmi, a także eksperci zgadzają się, że można robić to bezpiecznie. Poniższe wskazówki to nie sztywne wytyczne, a jedynie podpowiedzi, które pomogą ci się przygotować do nowej rzeczywistości. Tak jak przygotowujesz swój dom na przyjście malucha, tak samo powinnaś przygotować swoje łóżko, jeśli postanawiasz je dzielić z noworodkiem.

1. Sprawdź dokładnie ustawienie łóżka

Łóżko powinno być przystawione do ściany, a materac bez żadnych szczelin powinien, stykać się ze ścianą tak, by niemowlę nie mogło wpaść. Jeśli łóżko stoi na środku od strony z której będzie spało niemowlę, należy zamontować specjalną poręcz, by dziecko nie spadło. Materac na którym będziecie spać powinien być sprężysty, ale sztywny. NIE MOŻE to być miękka gąbka!

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz