SPOKOJNA i BEZPIECZNA PODRÓŻ SAMOLOTEM z dzieckiem

Minęło lato w Polsce, ale są miejsca na świecie, gdzie wciąż ono trwa. Coraz częściej wybieramy wakacje za granicą, pod palmami, podczas gdy u nas jesienna słota, a nawet śnieg. Coraz częściej też podróżujemy z małymi dziećmi, nawet w najdalsze zakątki świata.

dziecko

Statystyki pokazują, że aż 55% Polaków wyrusza na wakacje zagraniczne samolotem. Coraz częściej w dalekie podróze zabieramy swoje dzieci, nawet bardzo małe. Dlatego przed lotem z małym dzieckiem warto sprawdzić, jak zagwarantować mu bezpieczną i komfortową podróż.

Większość rodziców dwuletnich i mniejszych pociech obawia się lotniczej podróży z nimi. Słusznie - temperament takiego dziecka, w połączeniu z brakiem świadomości zagrożeń, nieznanym otoczeniem i niejednokrotnie długimi godzinami oczekiwania, to tylko niektóre z niekorzystnych czynników związanych z podróżą. Jak zminimalizować niedogodności lotniczej podróży z dzieckiem?

Oto 10 najważniejszych zasad:

1. Upewnij się, że twoje dziecko ma wszelkie potrzebne dokumenty – obecnie najlepszym rozwiązaniem przy międzynarodowych podróżach jest indywidualny paszport.

2. Kupując bilet, zgłoś, że zamierzasz podróżować z pociechą – niektóre linie mają specjalne miejsca dla rodziców podróżujących z dziećmi.

3. W celu zmniejszenia dyskomfortu związanego ze zmianą ciśnienia podczas startu i lądowania daj dziecku butelkę ze słodką wodą. Ssanie i przełykanie zmniejszy ten dyskomfort i złagodzi nieprzyjemne napięcie w uszach.

4. Oprócz bagażu podręcznego na pokład warto zabrać codzienny przybornik dziecięcy. Nie zapomnij spakować i zabrać do samolotu mleka w proszku, jeśli tak dziecko jest karmione, ew. lekarstw, jeśli dziecko potrzebuje je zażyć o określonej porze. Wodę do przygotowania posiłku podgrzeje poproszona o to załoga.

5. Miej ze sobą wszystko, co może się przydać w czasie długiego lotu – zapasowe pieluszki, mokre chusteczki, ubranie do przebrania. Uważaj na kremy i płyny – ze względu na normy bezpieczeństwa nie mogą przekraczać 100ml i w trakcie podróży muszą być umieszczone w przezroczystych woreczkach foliowych...

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz