Jaka szczoteczka dla dziecka?

Mycie zębów to podstawa, wie o tym każdy rodzić. Ale czy wiemy, jakich szczoteczek do zębów powinny używać naszych dzieci?

szczoteczka do zębów

Każda mama dba o swoje dziecko najlepiej jak potrafi, a w szczególności zabiega o jego zdrowie.

Jednym z aspektów zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka jest dbanie o jamę ustną malucha. Jak to jednak robić? Czy zwykłe szczoteczki dostępne we wszystkich drogeriach i marketach wystarczą? Czy może warto zastanowić się nad droższymi alternatywami oferującymi więcej możliwości?

Pod względem ceny bez dwóch zdań najbardziej atrakcyjną wydaje się zwykła szczoteczka manualna. W rzeczywistości odpowiednio używana już tak korzystnie nie wypada, jeśli uwzględnimy konieczność jej wymiany co trzy miesiące. Dzięki niej możemy też nauczyć malucha starannego dbania o higienę jamy ustnej ze względu na konieczność samodzielnego czyszczenia zębów za każdym razem i włożenia w to większego wysiłku niż w przypadku innych popularnych szczoteczek. Łatwiej mu też się z tą czynnością oswoić. Kolejnym jej plusem jest bezpośrednie panowanie nad jej ruchem, dzięki czemu jest zalecana (ta delikatniejsza o mniejszej główce) dla najmłodszych (0-5 lat), gdyż nie naraża na podrażnienia dziąseł.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz