Tata na tacierzyńskim

Coraz więcej tatusiów chce zajmować się dziećmi w domu.

tata

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przypomina wszystkim tatom - przyszłym i obecnym - o możliwości korzystania z urlopów na wychowanie dziecka.

- Czas spędzany z ojcem jest dla dziecka równie ważny jak ten spędzany z matką. Przecież więź budujemy z każdym wspólnie spędzonym dniem. Dlatego ułatwienie ojcom korzystania z urlopów rodzicielskich, to jedna z ważniejszych wprowadzonych przez nas zmian - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Ojcowie mogą skorzystać z 2 tygodni - przeznaczonego wyłącznie dla nich - urlopu ojcowskiego. Z matką mogą podzielić się urlopem macierzyński, rodzicielskim oraz wychowawczym. Choć z urlopów wciąż głównie korzystają mamy, ojcowie coraz częściej decydują się podjąć wyzwanie i sami opiekują się niemowlakiem.

Okazuje się, że tatusiów nie trzeba jakoś specjalnie na skorzystanie z urlopu w celu opieki nad dzieckiem namawiać. Statystyki pokazują, że w tym roku - od stycznia do kwietnia - z macierzyńskiego skorzystało blisko 40 tys. ojców!  W 2013 roku w tym samym okresie było to niespełna 10 tys. osób. Ojcowie coraz chętniej korzystają  także z urlopu rodzicielskiego oraz ojcowskiego. Od zeszłego roku liczba ojców na urlopie ojcowskim wzrosła sześciokrotnie - z niewielu ponad 2 tys. w grudniu 2013 r. do blisko 13 tys. w marcu tego roku.

Co mówią o urlopie rodzicielskim tatusiowie?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz