Urodziłaś i co dalej?

Jesteś ciekawa, jak wyglądają pierwsze dni po urodzeniu dziecka? Chcesz dowiedzieć się, co cię czeka? Przeczytaj ten artykuł!

mama i noworodek

Pierwsze godziny po urodzeniu dziecka są szczególne. Rodzice witają wtedy nowego członka rodziny, a ich życie całkowicie się zmienia. Już sam moment porodu jest przełomowy w życiu matki oraz ojca malucha. Po urodzeniu dziecka kobieta jeszcze przez 2-4 dni zostaje w szpitalu. Wkrótce po przyjściu na świat dziecko przenoszone jest do tzw. kącika noworodka, gdzie przeprowadza się jego pierwsze badanie oraz ewentualnie lekarz podejmuje leczenie.

W Polsce, jak w wielu innych krajach, stan malucha ocenia się za pomocą skali Apgar. Za każdą z badanych cech (takich jak np. oddech, krążenie, kolor skóry) dziecko otrzymuje 0, 1 lub 2 punkty. Wynik w przedziale 8-10 punktów świadczy o bardzo dobrym stanie malucha. Wynik 7-6 punktów oznacza, że dziecko jest zmęczone porodem. Jeśli natomiast noworodek otrzyma mniej niż 5 punktów, jego stan jest niepokojący i najczęściej wymaga natychmiastowej interwencji leczniczej.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-05-10 18:48:36

re: Urodziłaś i co dalej?

chcesz wiedzieć, co będzie dalej po urodzeniu dziecka? zapisz się do bezpłatnej szkoły rodzenia - wybór jest duży. Działają przy szpitalach, są też takie nieszpitalne i również bywają darmowe, jeśli mają podpisany kontrakt z NFZ. Jeśli płacisz szkole rodzenia, to znaczy, że albo nie musisz oszczędzać, albo nie wiesz, że przysługuje Ci bezpłatna. Ja się w swojej dużo dowiedziałam. więcej niż z tego artykuliku :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz