Jak uśpić malucha? Bardzo cenne wskazówki

To naprawdę działa - przekonaj się!

sen dziecka

Noworodek to mały susełek. Śpi nawet do 20 godzin na dobę, przy czym wybudza się co 2 - 3 godziny, aby się najeść. Z miesiąca na miesiąc ta potrzeba snu zmniejsza się i w końcu przybiera formę snu nocnego i popołudniowych drzemek - jednej, góra dwóch. Do około 10 miesiąca życia przy usypianiu jest maluszkowi bardzo potrzebna mamusia. Zwłaszcza gdy karmisz piersią, maluch nie jest w stanie zasnąć bez ciebie, a każde twoje zniknięcie wywołuje u niego płacz.

Usypianie dziecka to prawdziwe wyzwanie dla każdego rodzica dlatego podpowiadamy, co robić, a czego nie by ułatwić dobie zadanie.

Unikaj kontaktu wzrokowego

Długotrwały kontakt wzrokowy z maluchem tuż przed snem lub gdy się przebudzi, jest jedną z bardziej stymulujących rzeczy. Jeśli chcesz pomóc sobie i dziecku, unikaj patrzenia maluchowi prosto w oczy. Jeśli chcesz uspokoić dziecko, na pewno nie nawiązuj kontaktu wzrokowego.

Kąpiel przed snem

Sprzymierzeńcem w skutecznym usypianiu jest ciepła woda. Maluch, szczególnie jeśli lubi zabawę w wodzie dzięki kąpieli się wycisza i uspokaja przed snem, dlatego nie powinno tego zabraknąć w waszym wieczornym rytuale.

Rodzinne spanie

Amerykańska Akademia Pediatryczna zaleca, by maluch spał w tym samym pokoju, blisko rodziców, ale nie w jednym łóżku. Są badania, które potwierdzają, że dziecko, które śpi blisko rodziców, ma większą samoocenę i mniej lęków w życiu dorosłym.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz