W jakim kraju na świecie dzieci płaczą najczęściej? Naukowcy to sprawdzili

Okazuje się, że różnice między maluchami są naprawdę duże.

płacz dziecka

Na łamach "Journal of Pediatrics" opublikowane zostały badania, w których przeanalizowano częstotliwość płaczu dzieci z całego świata, w pierwszych trzech miesiącach ich życia. Badaniami objęto 8,7 tys. dzieci. To pierwsze takie badania (niestety nie objęły maluszków z Polski). Okazuje się, że różnice są naprawdę duże. 

Wyniki wykazały, że noworodki w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Kanadzie i Holandii płaczą najwięcej. Według badań co najmniej trzy godziny dziennie i co najmniej trzy dni w tygodniu. Płaczliwość maluszków jest różna na różnych etapach życia. W Wielkiej Brytanii z taką częstotliwością płacze 28% niemowląt w pierwszym i drugim tygodniu życia, a w Kanadzie – 34% (dzieci w trzecim i czwartym tygodniu życia), z kolei we Włoszech - ponad 20% maluchów (w ósmym i dziewiątym tygodniu).

Najmniej płaczą dzieci z Danii i Niemiec. Co najmniej trzy dni w tygodniu po trzy godziny dziennie w Danii płacze 5,5% noworodków (w trzecim i czwartym tygodniu) po narodzinach - oraz 6,7% niemowląt w Niemczech (również w trzecim i czwartym tygodniu życia).

Rodzicielskie triki na uspokojenie dziecka. Więcej >>>

"Przeciętna światowa średnia płaczu w ciągu dwóch pierwszych tygodni życia to około dwóch godzin dziennie. Potem ilość płaczu wzrasta, osiągając swój pik - dwie godziny i piętnaście minut na dobę - w szóstym tygodniu życia. Następnie dzieci stopniowo się uspokajają, by pod koniec trzeciego miesiąca życia płakać średnio godzinę i dziesięć minut na dobę"- piszą autorzy pracy opublikowanej w "Journal of Pediatrics".

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz