Wiaderko do kąpieli niemowląt – hit czy kit?

Mimo że na pierwszy rzut oka wygląda jak wielki mikser na letnie koktajle, w rzeczywistości okazuje się pomysłowym kubełkiem do kąpieli niemowlaka.

wanna dla dziecka

Duża wanienka, niedająca poczucia bezpieczeństwa, horyzontalna pozycja, często płacz – początkujący rodzice doskonale znają stres pierwszych kąpieli dziecka. Skąd u maluszka takie emocje związane z kąpielą?

- Dla osesków nowy świat, w jakim się znaleźli, jest bardzo fascynujący. Całe miesiące spędzały bezpiecznie ukryte w łonie matki. Nowe otoczenie, wiele emocjonujących wrażeń, wszystko to jest dla nich czymś, czego nie znają -  tak zachowanie małych dzieci opisuje dr Peter Schwaab, ordynator Oddziału Ginekologicznego w Maria-Josef-Hospital Greven.

W takich warunkach nie może być mowy o przyjemności. Doskonałym rozwiązaniem dla tradycyjnej kąpieli jest kąpiel w wiaderku  Tummy Tub. - Poprzez kształt wiaderka kąpielowego niemowlę przyjmuje postawę podobną do tej, jaką miało w łonie matki. Czuje się dobrze, bezpiecznie i widocznie się uspokaja – wyjaśnia położna Mena Van Damme, kierowniczka porodówki w Soest.

W przypadku klasycznych wanienek rodzice mają pełne ręce roboty, aby utrzymać dziecko ponad wodą. W wiaderku główka dziecka pozostaje cały czas ponad wodą, a dodatkowo temperatura kąpieli przez długi czas pozostaje stała. Z lekarskiego punktu widzenia podstawowe znaczenie ma tutaj przede wszystkim bardzo dobra pozycja noworodków w kąpieli, ponieważ zarówno stopami, jak i ramionkami noworodek nawiązuje kontakt z tym, co go ogranicza. Dzięki temu niemowlak może swobodnie dreptać i poruszać rękami.

 

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Lucyna
2013-10-13 17:53:26

re: Wiaderko do kąpieli niemowląt – hit czy kit?

Samo wiaderko to hit (kąpię synka od urodzenia - teraz ma 6 miesięcy - i naprawdę się sprawdza!), tylko podstawa pod wiaderko (przynajmniej ta na zdjęciach) - to raczej kit...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
luellenoll
2013-10-13 14:09:16

re: Wiaderko do kąpieli niemowląt – hit czy kit?

Jak dla mnie zdecydowanie kit.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz