Wyłącz płacz dziecka. Nie wiesz jak? Przeczytaj!

Jak skutecznie uspokoić płaczące dziecko metodą 5 kroków dr Karpa.

płacz niemowlęcia

Każdy rodzic wie, że ukojenie płaczącego maluszka to nie lada wyzwanie. Każdy z nas próbuje znaleźć idealny sposób: kołysanie, śpiewnie, suszarka, pralka, jada samochodem… można wymieniać bez końca. Tymczasem dr Harvey Karp, amerykański pediatra, uważa, że jest bardzo prosta i bardzo skuteczna metoda.

Według tego autora bestsellera "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy” ciąża składa się niejako z czterech trymestrów. W ostatni trymestr maluszek wchodzi po porodzie. Przez te kilka pierwszych miesięcy dziecko przypomina w wielu zachowaniach płód i ma bardzo podobne potrzeby. W tym czasie maluch, który nadal jest przyzwyczajony do niewielkiej przestrzeni, bardzo lubi kołysanie (przecież do tej pory non stop był kołysany przez mamę w brzuchu), lubi także dźwięki, które dają mu poczucie bezpieczeństwa. Kluczem do spokoju dziecka jest zaspokojenie tych potrzeb. 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Rer
2016-09-28 22:20:59

re: Wyłącz płacz dziecka. Nie wiesz jak? Przeczytaj!

Moje dziecko jest odporne nawet na tę metodę cud :) nie wiem, w co ją zawinąć, żeby się nie rozkopała, bo wszelkie kocyki, rożki, chusty itp. działają na minutę, a potem i tak jakoś znajdzie drogę wyjścia dla ręki, czy nogi. Biały szum - od trzech miesięcy nic innego w domu nie słyszę. W nocy odkurzacz z YT, w dzień z głośnika bezprzewodowego i tylko trochę ją uspokaja. Rąk nie czuję od bujania wózkiem, więc sorry, ale dla mnie metoda, choć znana od początku, nie s ... prawdza się. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz