Wyprawka dla ucznia i przedszkolaka

Już 1 września nasze dzieci pójdą do szkół lub do przedszkoli pierwszy raz. Jeśli zastanawiasz się, jakie rzeczy wchodzą w skład niezbędnej wyprawki, przeczytaj ten artykuł.

dziecko

Pierwsze zebranie i gotówka

Wielu rodziców zastanawia się, jakie rzeczy powinno mieć dziecko w przedszkolu. Czasem te informacje są wypunktowane na stronie internetowej przedszkola, a czasem rodzice dowiadują się dokładnie na pierwszym zebraniu. Uwaga! Idąc na pierwsze zebranie do przedszkola państwowego, warto zabrać ze sobą gotówkę. Dlaczego? Na pierwszym spotkaniu z rodzicami zostanie wybrana trójka klasowa, odpowiadająca na przykład za różne artykuły plastyczne (w przedszkolach często rodzice płacą za to sami).

Określoną składkę (np. 100 zł na cały rok) najlepiej zapłacić od razu, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy uda się spotkać rodzica z trójki klasowej w przedszkolnej szatni, a nauczycielki nie zawsze chcą zbierać te pieniądze (i tak zbierają opłaty za ubezpieczenie). Ile pieniędzy ze sobą zabrać? Trzeba przygotować się na kwotę około 140 zł (100 zł - wspomniane materiały plastyczne, około 40 zł - ubezpieczenie). W każdym przedszkolu pierwsze opłaty wyglądają inaczej, ale pieniądze warto ze sobą zabrać.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz