Z bobasem na basen

Wizyta na basenie może Twojemu maluszkowi przynieść same korzyści. Wystarczy, że dobrze dziecko do niej przygotujesz. Odpowiadamy na najczęstsze pytania mam dotyczące zorganizowania pierwszego wyjścia na basen z niemowlęciem.

swim

Zabawa w wodzie to świetny sposób na wsparcie rozwoju fizycznego, emocjonalnego i intelektualnego maluszka.

Regularne wizyty na basenie wyrabiają w dziecku dobry nawyk aktywnego spędzania czasu, ćwiczą jego mięśnie i stawy. Przez opór, jaki stawia woda, mięśnie muszą mocniej pracować, a silniejsze mięśnie rączek i nóżek to lepszy rozwój fizyczny i koordynacja ruchowa, przez to szybsze opanowanie rozmaitych czynności. Na basenie Twój bobas poprawia płynność swoich ruchów.

Stymulowane są wszystkie jego zmysły poprzez kontakt z chłodną wodą, jej szumem, zapachem, doświadczenie uczucia nieważkości, kontakt z zabawkami innymi, niż te w piaskownicy czy w dziecięcym kojcu.

To wszystko przyczynia się właśnie do tego, że maluszek lepiej rozwija się pod względem psychofizycznym. Dzieci, które pływają od czasu niemowlęctwa, jak pokazują badania, są bardziej pewne siebie i odważne. Lęk przed wodą, który jest w człowieku naturalny, mają oswojony od dziecka.

Kiedy możesz po raz pierwszy zabrać swojego szkraba na basen?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz