Zabawki własnoręcznie wykonane (DIY)

Własnoręcznie wykonane zabawki to szkoła kreatywności dla Ciebie i dziecka, a także świetna zabawa już na etapie tworzenia.

dziecko

Droga Mamo sklepy z zabawkami oferują nam wiele ciekawych zabawek, wśród nich są edukacyjne i kreatywne, dostosowane do wieku dziecka. Jednak żadna nie zastąpi zabawki wykonanej przez mamę i słów dumnego malca „Mama mi to uszyła”, „To mama takie zrobiła”. Jeśli nie masz talentu plastycznego, nie martw się, wykonanie niektórych zabawek nie jest takie skomplikowane, jak może się wydawać.

Zabawki własnoręcznie wykonane dla niemowlaka

Mata edukacyjna: rozłóż koc, nad nim sznurki o niedużej wielkości i przywiąż do nich drewniane łyżki, lusterko, szeleszczące papiery, zabawki dziecięce.

Grzechotki: przydadzą się puszki po mleku modyfikowanym lub puszka po mężowym piwie. Do nich wrzucisz wszystko, co grzechocze, czyli orzechy, groch, drobne kamyki. Ciekawą zabawkę uzyskasz, jeśli do plastikowej, przezroczystej butelki (nie ekologiczne, ale przecież używamy) wlejesz wodę i wrzucisz tam kolorowe guziki i kawałki rurek plastikowych, niektóre opadają na dno, inne wypływają na powierzchnię.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz