Zdrowie jak w banku - kilka słów o bankach mleka kobiecego

Przeczytaj o tym, dlaczego mleko modyfikowane wcale nie musi być pokarmem drugiego wyboru (a tym bardziej pierwszego) oraz dowiedz się, jak Ty możesz zostać dawczynią mleka.

bank mleka

Zdrowie - pewne jak w banku

O tym, że naturalny pokarm korzystnie wpływa na rozwój dziecka od pierwszych dni życia wie chyba każdy. Niestety, nie wszystkie maluchy mają do niego dostęp. Zdarza się, że karmienie piersią jest niewskazane lub niemożliwe ze względu na stan zdrowia kobiety lub dziecka. Na szczęście mamy, które chcą zapewnić swoim pociechom jak najlepszy start, nie muszą być skazane na karmienie zastępcze. Umożliwia im to pomoc banków mleka kobiecego.

Czym jest bank mleka?

Banki mleka kobiecego to alternatywa dla mam, które z różnych przyczyn nie mogą karmić swoich dzieci piersią, ale nie chcą pozbawiać ich korzyści wynikających ze spożywania naturalnego pokarmu. Mleko stanowiące „depozyt” w takim banku pobierane jest od wolontariuszek, a następnie dokładnie badane w warunkach laboratoryjnych i pasteryzowane. Pomimo że nie pochodzi od biologicznej matki, jest dla dziecka tak samo pożywne i równie pełnowartościowe. Ze względu na jego wyjątkowe właściwości odżywcze jest również cennym źródłem naturalnych substancji, wspomagających prawidłowy rozwój wcześniaków i maluszków wymagających leczenia. To właśnie im przysługuje pierwszeństwo w kolejkach do banków mleka.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz