Zimowy spacer z niemowlęciem - jak się do niego najlepiej przygotować?

Niskie temperatury to nie powód, by siedzieć w domu!

spacer z dzieckiem

Pierwsza wspólna zima to często wyzwanie dla rodziców, a także wiele pytań i wątpliwości. Tymczasem zima to taka sama pora roku jak każda inne, a nawet lepsza na długie spacery. Dlaczego? Niskie temperatury i świeże powietrze to doskonała okazja, by wzmacniać odporność dziecka!

Usprawiedliwieniem dla rezygnacji ze spaceru może być temperatura poniżej -10 stopni, bardzo silny wiatr. Nawet lekko przeziębione dziecko nie powinno zostawać w domu, gdyż chłodne powietrze obkurcza błony śluzowe, co pomaga oddychać maluszkowi. Natomiast zostań w domu, gdy dziecko ma gorączkę. Jeśli nie wybierasz się na dwór, zawsze możesz werandować malucha.

Zimą najlepszą porą do spacerów są godziny południowe (od 10 do 14), wtedy jest najcieplej i najbardziej słonecznie. Jeśli maluch ma już w miarę regularny rytm dnia, wybierz czas, kiedy najdłużej i najspokojniej śpi. Karmienie czy przewijanie maluszka w mroźne dni może być niewykonalne. Spacerując, rozejrzyj się, gdzie w okolicy są miejsca gdzie mogłabyś wejść z dzieckiem i wózkiem, gdyby była taka potrzeba np. okoliczne kawiarnie.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz