10 rzeczy, które może zrobić dla Ciebie Twój partner tuż po narodzinach Waszego dziecka

Po porodzie każda z nas potrzebuje, aby mężczyzna roztoczył nam nami chociaż odrobinę opieki i wsparcia. To trudny czas, hormony szaleją, zmęczenie sięga granic, a i niepewność w pierwszych dniach opieki nad maleństwem absolutnie nie pomaga. Co może zrobić dla Ciebie tatuś dziecka w tych dniach?

rodzina

1. Pozwolić spać do oporu. Młodym mamom zaraz po narodzinach dziecka brakuje najbardziej właśnie snu. Każda godzina drzemki jest niemal na wagę złota. Dlatego warto by tatuś chociaż na samym początku przejął nocne wstawanie a w ciągu dnia umożliwiał Ci możliwie najdłuższe drzemki. Nawet jeśli karmisz piersią, może Ci jakoś to ułatwić i podawać malucha w nocy prosto do Waszego łóżka, zanim zdążysz się rozbudzić i pędzić do łóżeczka.

2. Wyręczać w kąpieli. Tatusiowie bywają świetnymi kompanami kąpieli dla malucha. To najczęściej przejmowany przez nich obowiązek. Nawet biorąc pod uwagę fizjologię są do tego wręcz stworzeni: mają przecież silniejsze plecy i większe dłonie. W sam raz do nachylania się nad wanienką oraz trzymania maluszka! Pozwól partnerowi stać się kapielowym specjalistą, przejmując pałeczkę w tej kwestii. Ty będziesz zadowolona z odpoczynku a on ze swojego zaangażowania.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz