7 rzeczy, które mogą zaskoczyć cię po porodzie

Tego nie znajdziesz w poradnikach dla rodziców.

połóg

Wiele mam przed porodem czyta podręczniki dla mam i ma poczucie, że wie co ja czeka. Niestety każda potem się przekonuje, że w poradnikach nie ma wszystkiego. O to 7 rzeczy, które mogą zaskoczyć świeżo upieczone mamy:

1) Korzystanie z toalety

Nie tylko pierwsze oddanie moczu może być trudne i nieprzyjemne, to jeszcze może się okazać, że jednocześnie będzie schodzić krew z dróg rodnych. Warto mieć przy sobie małą butelkę z wodą, by się obmyć. Może się nawet okazać, że przyda ci się pomoc położnej, lub kogoś bliskiego nawet w zmianie bielizny poporodowej.

2) Pocenie się

Po porodzie z organizmu schodzi woda, która była nagromadzona podczas ciąży, możesz częściej odwiedzać toaletę, ale także się bardzo pocić. Warto mieć zawsze pod ręką druga koszule nocna, by móc się przebrać. Niestety antyperspirant nie pomoże, najskuteczniejsze będą częste prysznice i cierpliwość.

Komentarze (5)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2016-12-28 18:57:34

U mnie pierwsze podniesienie się z łóżka zaraz po porodzie było baaardzo dziwne. Po pierwsze, masz wrażenie że brzuch Ci spada, a po drugie mimo zwolnionego miejsca pod płucami, niby utrudnione oddychanie. Jakby nie dało się wziąć pełnego oddechu I zdecydowanie pierwsze wyproznienie. Pomogły jabłka ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
lili
2016-12-28 09:45:09

Zaparcia...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Daria
2016-12-27 22:18:03

Zakwasy na całym ciele, szczególnie w okolicy żeber...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mamuśks
2016-12-27 21:40:40

Ból kości ogonowej . Masakra trwająca ok.5 tygodni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-12-28 13:05:47

Ja przy wstawaniu czy zmianie pozycji w czasie snu odczowam ból w okolicach kości ogonowej. Czasem aż nie mogę się sama ruszyć, a to już 18 miesięcy po porodzie.. Chyba już zawsze będzie mi to towarzyszyło.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz