Brzuch po cesarskim cięciu (ZDJĘCIA)

Poród operacyjny wiąże się z blizną w dole brzucha. To pamiątka, która wygląda różnie i zostanie z Tobą na całe życie. Czy jest się czym martwić? Co warto wiedzieć o bliźnie po cięciu cesarskim?

ciąża i poród

Grube cięcie

Lekarz wykonuje nacięcie brzucha poziomo na granicy owłosienia, na odległość dwóch palców od spojenia łonowego. Cięcie ma długość około 10-15 cm i grubość około 2-3 mm, wszystko zależy od ułożenia i wielkości dziecka oraz od tuszy mamy. Kolejne cięcie cesarskie przebiega w tym samym miejscu i nacięcie może być dłuższe. Operacja, którą nazywamy cięciem cesarskim, dotyczy przecięcia wielu powłok: skóry właściwej, tkanki podskórnej, powięzi poprzecznej brzucha a na koniec macicy. Każde z tych wymienionych miejsc, zostaje porządnie zszyte. To, co w środku brzucha, zszywa się nitkami, które z czasem się rozpuszczają. Na skórę właściwą stosuje się albo rozpuszczalne nici albo nici tradycyjne, zdejmowane zwykle w 6 lub 7 dobie po operacji. Bezpośrednio po operacji na ranę zakłada się opatrunek, zdejmuje się go w drugiej dobie. Niekiedy wykonuje się cięcie pionowe, wzdłuż ciemnej linii na brzuszku. Jest to rzadkość i sytuacja ta dotyczy kobiet po rozległej operacji brzucha.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-12-20 23:43:07

re: Brzuch po cesarskim cięciu (ZDJĘCIA)

Moje cięcie ...już drugie - prawie niewidoczne . Gorzej z macicą.. Co naturalnie , to bezpieczniej. Takie zabiegi jak cesarskie cięcia powinny być tylko z wyboru lekarza a nie położnicy. !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz