Ma brzuch jak guma balonowa i jest z tego dumna [FOTO]

Ciało zmienia się po ciąży nawet u fitmamy.

brzuch po porodzie

Gdyby tak sugerować się wyłącznie tym, co widzimy w kolorowych magazynach, macierzyństwo byłoby jedną wielką sielanką. Ciąża, poród, wychowanie dziecka, powrót do formy – nie ma z tym żadnego problemu. Celebrytki i gwiazdy większego formatu przekonują nas, że wszystko da się zrobić. Wracają do pracy tydzień po porodzie, a po dwóch ich ciało wygląda jeszcze szczuplej, niż przed ciążą. Da się? Pewnie tak, ale dla większości z nas jest to zwyczajnie niemożliwe. Każda z nas jest inna i nie w każdym przypadku można osiągnąć tak spektakularne efekty.

Janene Crossley to blogerka, która jest mamą 4 maluchów. Kobieta była fit w ciąży i twierdzi, że właśnie dzięki temu może się cieszyć świetną sylwetką po porodzie. Kobieta chętnie umieszcza na swoim profilu fotografie z nadzieją, że inne mamy zawalczą o swoją kondycję i wygląd. Niektórzy twierdzą, że to, co prezentuje na swoim profilu to wyidealizowany obraz rodziny i matki. Okazuje się, że może faktycznie nie jest tak idealnie...

Kobieta mimo szybkiego powrotu do formy i niesamowitej sylwetki ma m.in. wiotką skórę na brzuchu. Wiele kobiet jednak ma z tego powodu kompleksy, jednak Janene pokochała swoje ciało i umie podejść z dużym dystansem i humorem do tego, jak wygląda. Pewnego dnia jej 5-latka powiedziała skręcając skórę na jej brzuchu, że jej brzuch jest jak guma balonowa. Udało się ten moment uchwycić na fotografii i Janene postanowiła zamiast kolejnego "idealnego" zdjęcia opublikować takie, które wesprze inne kobiety.

"Mam nadzieję, że zawsze czujesz się pewnie w swojej skórze (...). Jestem w 100 proc. dumna z mojego ciała po porodzie, z tej "galaretki" i pomarszczonej skóry. To wszystko składa się na to, że dziś jestem mamą. Matką, która teraz ma cellulit. Taka była moja droga do macierzyństwa." - napisała blogerka.

Zdjęcie ma już prawie 80 000 polubień i tysiące pozytywnych komentarzy. Wiele mam dziękuje Janene.

- Bardzo chciałam, aby osoby, które zaglądają na mój blog zobaczyły prawdziwe ciało kobiety, która urodziła kilkoro dzieci. Nie widzimy wiele takich zdjęć na pierwszych stronach gazet. To co oglądamy to czysty retusz. Pragnęłam podzielić się z innymi mamami tym, jak pozytywnie postrzegam swoje ciało. Chciałabym również, aby kobiety pokochały swoje "nowe ciało", które sprawiło, że są dziś szczęśliwym mamami - powiedziała blogerka w rozmowie "HuffPost UK".

Zobacz, jak prezentuje się Janene i jej  brzuch po 4 ciążach >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz