Cesarka to nie poród? Zobacz zdjęcia strongmenek! [ZDJĘCIA]

Matki po cesarce także mają swoje niełatwe historie. Ich ciała także się zmieniły przez ciążę, poród i macierzyństwo.

ciało po porodzie

Mamusie, które rodziły przez cesarskie cięcie, często spotykają się z nieprzyjemnymi komentarzami. Kobietom, które urodziły w "ten sposób", mówi się, że nie wiedzą, czym jest poród i nie mogą mówić, że rodziły. Cesarkę ocenia się jako łatwy i przyjemny sposób dla leniwych i umniejsza się znaczenie takiego porodu. Tymczasem nie ma absolutnie nic łatwego w cesarskim cięciu.

Kobieta w czasie cięcia cesarskiego jest znieczulona do kręgosłupa, nie czuje nóg, w ogóle niczego od ramion w dół. Nie może się poruszać, leży na stole operacyjnym. Jest przytomna i świadoma tego, co się dzieje, ale nie ma żadnej władzy nad swoim ciałem. Cesarka jest postrzegana, jako gorszy poród - mama nie przytula swojego dziecka, może je tylko na chwilę zobaczyć, a potem jest ono zabierane na badanie i pomiary, a oddawane mamie dopiero na sali pooperacyjnej. W czasie naturalnego porodu jest inaczej, tam jest czas na pierwsze przytulenie, kontakt skóra do skóry. W trakcie cięcia nie ma takiej możliwości. Niektóre mamy są bardzo ciekawe przebiegu cięcia i czekają na moment wydobycia dziecka patrząc w lampy operacyjne. Czasem mama jest zdana tylko na komentarze lekarskie, nie zawsze miłe, bywa, że lekarze zapominają, że pacjentka jest cały czas przytomna.

Wskaźnik cięć cesarskich w Polsce wrasta. W 2007 roku wyniósł 30%, a w 2015 już 43% Zgodnie z zaleceniami WHO powinien się mieścić w graniach 10-15% wszystkich porodów. I choć wiele mówi się co "cesarkach na życzenie", to cesarskie cięcie czasem nie jest kwestią wyboru. W większości przypadków jest ocaleniem życia nie tylko dziecka, ale również matki. Połóg po cesarskim cięciu jest z reguły dużo dłuższy i znacznie bardziej męczący w porównaniu z tym po porodzie naturalnym.

Matki po cesarce mają także swoje niełatwe historie. Ich ciała także się zmieniły przez ciążę, poród czy macierzyństwo.

Zobacz piękne i piekielnie silne kobiety, które urodziły dziecko przez cesarskie cięcie >>>

Komentarze (6)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kula
2017-05-03 19:28:37

Miałam dwie cc i teraz czeka mnie trzecie, ale mówię prawdę i nie gloryfikuje tego zabiegu. Tak jest to zabieg chirurgiczny, którego celem jest wydobycie dziecka. Taka prawda. Za to nie prawdą jest, że kobieta nie męczy się i jest to pójście na łatwiznę, jak wiele osób twierdzi. To jest normalna "operacja" niosąca za sobą wiele powikłań i kobieta dochodzi do siebie dłużej niż po porodzie naturalnym. Nie mówiąc o skutkach dalekobieżnych jak zrosty, bóle zagojonej już ran ... y nawet po kilku latach od zabiegu. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mama
2017-04-02 15:16:07

trzeba bylo nie robic sobie dziecka , skoro przeszkadzal ci jego placz . poza tym porod to porod , kazda kobieta musi zniesc ten sam bol - nawet jesli pozniej okazuje sie , ze bedzie cc . wiec nie uwazam sie i inne kobiety za gorsze mamusie , tylko dlatego ze urodzily przez cc , bo jednak skurcze , fazy porodu , godziny odbywamy tak samo jak te , ktore rodza naruralnie . wiec pozdrawiam wszystkie mamy , niezaleznie jak urodzily , bo od nas to nie zalezy do konca ! wszystkie jednak poswiadczylysm ... y cudu noszac swoje dzieci w brzuszku przez 9 miesiecy :) . Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mama CC
2017-04-02 12:53:50

Dziękuję za ten artykuł. Mama dwójki dzieci urodzonych poprzez cięcie cesarskie. Obie ciąże zagrożone. Dziękuję Bogu że urodziły się całe i zdrowe. Ale 13 lat temu naczytalam się jaką to gorszą matką jestem. Jeszcze raz dziękuję.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-03-31 20:58:05

Jak mozna tak powiedziec? To jest dopiero porod! Wcale nie gorszy ale za to bardziej wymagajacy. Czy ktos wogole zapytal te kobiety co przeszly? Bol jest gorszy bo trwa dluzej, po porodzie naturalnym kobieta wstaje i jest w pelni sprawna a po cesarce przez pierwsze godziny calkowicie jest zdana na innych bo sama nie moze nawet glowy do gory podniesc. Ja to podziwiam takie kobiety i bardzo im wspolczuje!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marta
2017-04-02 01:06:07

Cesarka to operacja,dzięki której dziecko pojawia się na tym świecie,ok-rodzi się.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-04-02 02:17:19

Cesarka to poród bardziej wymagajacy ale chyba dla lekarza. Cesarka to łatwy, bezbolesny poród, z połogiem bywa gorzej. Naczytałam się tych bredni jak to super szybko po naturalnym kobieta wstaje i jest w pełni sprawna i potem było wielkie zdziwienie jak przez cały pobyt w szpitalu byłam tak słaba że ledwo chodziłam walcząc o to żeby nie zemdleć a potem 2 tygodnie wszędzie na stojaka, nie usiądziesz bo zdechniesz z bólu, boli jak leżysz, boli jak stoisz, boli jak chodzisz. Samej siebie mi było szkoda i potrzebowałam pomocy a jej nie było tylko wrzeszczący noworodek. Najgorszy czas w moim życiu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz