CESARKA - wszystko, co chciałabyś wiedzieć

Jeśli rodziłaś lub niedługo urodzisz przez cesarskie cięcie, na pewno masz kilka pytań dotyczących tego rodzaju porodu. Zastanawiasz się, jaki rodzaj nacięcia zostanie wykonany i jak wygląda blizna? Martwisz się o ból i gojenie rany? Przeczytaj artykuł, odpowiadamy na najczęściej stawiane pytania.

mama i dziecko

Nacięcie pionowe czy poziome?

Cięcie pionowe – dziś rzadko spotykane. Nazywa się je cięciem klasycznym. Nacięcie przebiega pionowo od pępka do spojenia łonowego. Wiąże się z większym krwawieniem, trudniejszym gojeniem rany i widoczną blizną. Lekarze decydują o cięciu pionowym w kilku przypadkach: gdy trzeba natychmiast wydobyć dziecko, gdy cięcie poziome jest niemożliwe (z powodu np. mięśniaków), a także gdy kobieta ma dużą nadwagę. Jeśli kobieta raz rodziła przez cięcie cesarskie i została nacięta pionowo, następny poród również będzie operacyjny z tym samym rodzajem cięcia (wycina się starą bliznę).

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Malina
2015-09-18 19:29:12

re: CESARKA - wszystko, co chciałabyś wiedzieć

Rodzilam naturalnie 8 godz podczas pierwszego porodu, podczas drugiego mialam elektywna cesarke. Zdecydowanie szybciej doszlam do siebie po cesarce niz porodzie naturalnym. Praktycznie na druga dobe juz latalam po korytarzu ..polecam. Nic nie boli w trakcie, goi sie szbko i ladnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz