Czy cesarskie cięcie rzeczywiście może zaburzyć więź matki i dziecka? Poznaj zdanie ekspertów

Chociaż dobre wykorzystanie pierwszych godzin życia może przynieść duże korzyści, należy pamiętać, że zdrowie matki jest równie ważne dla budowania więzi z dzieckiem.

więź matki z dzieckiem

O przewadze naturalnego porodu nad cesarskim cięciem można mówić wiele. Nie da się zaprzeczyć, że takie narodziny są najlepsze zarówno dla matki, jak i dla dziecka, jednak nie zawsze możliwe. Czasami ze względów bezpieczeństwa konieczne jest cesarskie cięcie, które bardzo utrudnia funkcjonowanie młodej mamy w pierwszych dniach po porodzie. Zdaniem wielu negatywnie wpływa na karmienie piersią, a teraz pojawiają się opinie, że również może zaburzać więź mamy i maluszka. Jaka jest prawda? Okazuje się, że odpowiedź jest dużo bardziej skomplikowana. Zdaniem Centrum Medycznego Uniwersytetu Kalifornijskiego wczesne nawiązywanie więzi między matką a dzieckiem jest kluczowe dla emocjonalnej sfery zarówno rodzącej, jak i maluszka. To moment, w którym relacja między tą dwójką zaczyna się umacniać.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-09-01 16:20:48

M

Syn mojej szwagierki jest z cc i ma zaburzenia orientacji ciala, mam syna w tym samym wieku maja 4 Lara. Moj biega po drzewach wspina sie wszedzie gdzie sie da ,wiesza sie,jest mega aktywny na rowerze jezdzi na stojaco,dziecko spidermana,a jego kuzyn,nic. Niema sil w rekach jest bierny nie ma sil w miesniach. Cos w tym jest.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-09-01 22:00:09

Moj syn jest z cc i jest takim wiercipietkiem ze czest smiejemy sie ze ma podwojne adhd. Tak wiec moje zdanie na temat ciecia jest zupelnie inne niz przedstawiono w artkule.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
NikolaNatan
2017-06-28 09:05:55

Ja urodziłam dzieci oboje przez cc bez skurczy bez bólu porodowego. Pierwsze cc było z powodu dużego dziecka i zanikającego tętna drugie cc z powodu dużego dziecka i stanu po cięciu. Z obojgiem dzieci jestem bardzo związana. Jak tylko wyjdę na godz z domu to po powrocie nie odstępują mnie na krok. Kocham ich najmocniej na świecie. Moje dzieci się przytulają okazują mi czułość tak samo jak ja im. Siostra urodziła dziecko naturalnie i jej córka nie akceptuje przytulania, okazy ... wania czułości i siostra również nie jest wylewna w uczuciach co do córki a dziecko było bardzo chciane i planowane więc nie ma znaczenia jak się rodzi tylko jaki ma się stosunek od samego poczęcia do dziecka. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gosia
2017-06-27 19:24:00

Ja miałam przeprowadzone cesarskie cięcie ze względu na to iż moja córcia siedziała w brzuchu i naturalny poród był niemożliwy. Dodam że cesarskie cięcie miałam zaplanowane i nawet nie wiem co to jest ból porodowy i skurcze przedporodowe , ale to nie znaczy że więź między mną a córką została zaburzona. Córka była cały czas przy mnie i po godzinie położna pomogła mi przystawic małą do piersi i nie mialam problemu by ją nakarmić. Karmilam piersią prawie 18 miesięc ... y. Córcia za chwilę kończy 3 lata i jesteśmy sobie bardzo bliskie. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz