Łagodne `naturalne` cesarskie cięcie wciąż zachwyca! [VIDEO]

Bez wątpienia to rozwiązanie najlepsze dla mamy i maluszka w sytuacji, gdy naturalny poród nie jest możliwy. Piękne!

Łagodne cesarskie cięcie

Cesarskie ciecie, choć bez wątpienia jest porodem, jest także poważną operacją. Wiele mam, które musiało urodzić maluszka w ten sposób czuje się "obdarta" z emocji, które mogą towarzyszyć naturalnemu porodowi. Różnie się mówi także o konsekwencjach, jakie taki poród niesie dla maluszka. Coraz częściej można zobaczyć piękne nagrania "naturalnych" cesarek, które dają wiele nadziei mamom, które bardzo chciały urodzić w sposób naturalny.

Łagodne cesarskie ciecie daje wiele korzyści, ale najważniejsze jest to, że dziecko przychodzi na świat w spokojnej atmosferze, a cały proces imituje coś na kształt naturalnego porodu.

Wiadomo już, że taki sposób narodzin pozwala mamie i dziecku szybciej nawiązać więź, ale jest to także bardzo korzystne dla małego organizmu.  Maluszkowi łatwiej ustabilizować temperaturę i puls, a także zauważono, że karmienie piersią jest bardziej skuteczne.

Taka technika narodzin oparta została na badaniach dotyczących kontaktu skóra do skóry. Wiadomo już, że zarówno noworodki urodzone w terminie, jak i wcześniaki, które mają szansę na długi i częsty kontakt skóra do skóry, szczególnie zaraz po narodzinach, mają lepsze tętno i temperaturę ciała, ma także bardzo pozytywny wpływ na karmienie piersią.

W przypadku "naturalnego" cesarskiego ciecia stosuje się także podwójną zasłonę. Pierwsza część zabiegu wygląda jak przy zwykłej cesarce, w chwili, gdy maluszek zaczyna przychodzić na świat, lekarze opuszczają zasłonkę. Dzięki temu mama może wszytko zobaczyć. Podpięcie rodzącej do aparatury jest robione tak, by kobieta miała rękę i klatkę piersiową zupełnie swobodną, by móc przytrzymać dziecko. Mama jest zszywana, podczas gdy maluszek jest przez nią kangurowany.

Koniecznie zobaczcie ten przepiękny filmik >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz