Cesarskie cięcie przy asyście matki - co to takiego?

Cesarskie cięcie, w którym aktywnie uczestniczy mama? Takie rzeczy są możliwe!

cesarka

Poród przez cesarskie cięcie, który wyglądał zdecydowanie inaczej niż każdy inny standardowy tego typu poród, opisany został na australijskim blogu By Your Side, prowadzonym przez doulę Rebeccę Possamai.

Cesarka "ze wspomaganiem" ze strony mamy co do zasady polega na tym, że matka pomaga wyciągnąć dziecko lekarzowi prosto ze swojego łona. Wtedy to matka umieszcza swoje dziecko na piersi i sama inicjuje kontakt skóra do skóry. Dziecko nie przechodzi najpierw przez ręce położnej lub lekarza neonatologa, nie jest owijane w pieluszkę, ale najpierw trafia prosto w ramiona swojej mamy. Oznacza to, że matka może mieć zabiegu cesarskiego cięcia, który jest tak blisko porodu drogami natury, jak to tylko możliwe. Ta łagodniejsza, bliższa natury praktyka, może pomóc mamie czuć większą kontrolę w czasie cesarki nad tym, co się dzieje i mieć bardziej pozytywne doświadczenia. Taki sposób przyjęcia dziecka na świat z pewnością wpływa też pozytywnie na rozpoczęcie karmienia piersią po cesarce. Jak wiemy, nie zawsze musi stanowić to jakiś problem, ale statystycznie, o wiele łatwiej wyzwala się laktacja u kobiet, które rodzą naturalnie niż u tych, które rodzą drogą cesarskiego cięcia. Niebagatelny wpływ ma na to bliski kontakt matki i dziecka bezpośrednio po porodzie. Na zdjęciach, które pokazujemy Wam dalej, widać, że maleństwo zostało przystawione do piersi mamy jeszcze na sali operacyjnej, tuż po urodzeniu się.

Nawet jeśli planujesz poród drogami natury, możesz przygotować się na możliwość cesarki, tak na wszelki wypadek i porozmawiać ze swoim lekarzem o tym, czy taka praktyka, jak opisana powyżej, jest możliwa w szpitalu, w którym planujesz rodzić.

Obejrzyjcie DALEJ zdjęcia z cesarki przy asyście rodzącej mamy - Kylie Szabo, która urodziła swoją córeczkę 15 stycznia tego roku w jednym ze szpitali w Melbourne w Australii.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

mama
2015-06-20 00:33:04

re: Cesarskie cięcie przy asyście matki - co to takiego?

glupota mialam dwie malo nie zeszłam z tego swiata a malego zabrali bo nie oddychal a nasza sluzba zdrowia nawed do dupy sie nie nadaje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
PP
2015-06-14 22:07:12

Brak wyobraźni

A jak dziecko urodzi się z zaburzeniami oddychania to jakie wspaniałe przeżycia będzie miała matka? Przecież często w takim stanie wyciągamy noworodki z macicy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kittena
2015-06-13 21:16:16

re: Cesarskie cięcie przy asyście matki - co to takiego?

Cudowne..... Tylko nie realne w polskiej służbie zdrowia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-06-14 13:52:20

Zgadzam się...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz