CESARSKIE CIĘCIE przyjazne mamie i maluszkowi

Jaskrawe swiatła, brak obecności osoby bliskiej, zbyt duże tempo zdarzeń. Planując cesarkę, można pewne szczegóły ustalić lepiej - z korzyścią dla mamy i maluszka.

a

Większość kobiet decyduje się na poród siłami natury. Zdarza się jednak, że to co sobie wyobrażamy i starannie planujemy będąc w domu, zmienia się na sali porodowej. Przebiegu porodu nie można w 100% przewidzieć i już w szpitalu może się okazać że cesarskie cięcie jest  konieczne. W takiej sytuacji nie da się zbytnio wpłynąć na jego aurę, trzeba zdać się w stu procentach na lekarzy.

Jednak często wiesz z dużym wyprzedzeniem, że urodzisz przez cesarkę. Cesarka planowana daje Ci szansę pomyśleć o tym, co pomogłoby pozytywnie wpłynąć na twoje samopoczucie w trakcie cesarskiego cięcia i porozmawiać o tym z lekarzem. Oto kilka pomysłów, jak uczynić cesarskie cięcie bardziej "naturalnym":

Porada 1: Słabsze światło

Przygaszone światło sprzyja intymności. Dlatego niektóre porody domowe odbywają się przy świecach. Na sali operacyjnej nie ma takiej możliwości, ale poproś lekarza albo kogoś z personelu o przygaszenie światła kiedy będziesz oczekiwać na operację i tuż po jej zakończeniu. Pomoże to także noworodkowi oswoić się z nowym otoczeniem.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz