Niedoskonale idealne matki w czwartym trymestrze ciąży [ZDJĘCIA]

Ten projekt to coś więcej niż zdjęcia z rozstępami i cellulitem. Zobacz niesamowite fotografie kobiet, które urodziły.

ciało po porodzie

Neely Ker-Fox, jest fotografem, ale jest także mamą. Bardzo dobrze wie, jak to jest zmagać się z obrazem własnego ciała w ciąży i po porodzie. Po urodzeniu drugiego dziecka miała rozstępy i pozostał nadmiar skóry, do tego pojawiły się problemy z kręgosłupem. Jak wspomina Neely, już nie była w stanie rozpoznać swojego ciała.

Jej własne doświadczenia, a także inne projekty fotograficzne były dla niej inspiracja. Tak powstał projekt "Perfekcyjne niedoskonałości". Neely chciała opowiedzieć o kobietach ze swojej własnej społeczności, a także pokazać im, że są piękne, wrażliwe i odważne. Chętnych do projektu szukała w mediach społecznościowych i ilość zgłoszeń była przytłaczająca. Ostatecznie z 16 z nich Neely spotkała się w studiu fotograficznym.

- Chciałam wiedzieć, jak kobiety czują się po drugiej stronie mojego obektywu - wspomina Neely - Czułam, że nie byłabym w pełni w stanie ich zrozumieć gdym sama dokładnie nie przeszła przez to samo.

Wierząc, że sztuka i fotografia może uzdrawiać Neely była dumna, że mogła pomóc kobietom w ich walkach z bólem fizycznym i emocjonalnym, który pojawił się po porodzie.

- Ten projekt to coś więcej niż zdjęcia z rozstępami i cellulitem. Chodzi o kobiety wychodzące z cienia, a także o wywołanie dyskusji, normalizowanie i edukowanie na temat tego, co się dzieje z ciałem kobiety - mówi Neely. - Im bardziej społeczeństwo jest wystawione na ekspozycje takich prawdziwych ludzi, tym więcej kobiet będzie czuć się uprawniona do mówienia o porodzie, problemach z płodnością, depresją poporodową, o prześladowaniu, a także, że nie są same w swoich walkach.

Jak mówi fotografka, nie tylko o same świeżo upieczone mamy chodzi.

- Oczywiście kobiety są bardziej skłonne być ofiara wstydu i krytyki innych mam w sieci. Ale każdy z nas ma blizny, jest niedoskonały fizycznie i emocjonalnie, nie tylko matki - mówi Neely.

Zobacz piękne zdjęcia >>>

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-03-14 12:10:11

Wręcz przeciwnie. Ciało doskonałe, ciało, które powołało na świat nowe życie. Choćby nie wiem jak zmienione i inne niż przed ciążą, to zawsze doskonałe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz