Co to jest baby blues?

Baby blues to co innego niż depresja poporodowa. Dowiedz się, co to takiego i jak pomóc kobiecie, która przez to przechodzi.

baby blues

Baby blues często była mylnie określane depresją poporodową. Jest to wysoce dalekie od prawd, ponieważ depresja poporodowa jest chorobą, w której niezbędna jest pomoc specjalisty, a baby blues to stan przejściowy, który charakteryzuje się smutkiem po porodzie. Baby blues po porodzie w swoich pierwszych symptomach jest jak depresja poporodowa. Baby blues dotyka blisko 80 proc. matek. Baby blues, czyli smutek poporodowy, to normalny stan, spowodowany głównie zmianami hormonalnymi.

Objawy baby blues

Podobnie jak w przypadku depresji poporodowej, objawy baby blues sprawiają, że kobieta jest nerwowa, smutna i lękliwa. Bardzo często traci panowanie nad sobą, jest niecierpliwa i bardzo płaczliwa. Ponadto każda z  mam, które cierpią na baby blues, ma kłopoty ze snem i jest nieustannie zmęczona. Codzienne czynności ją przerastają, nie ma ochoty zajmować się ani sobą, ani dzieckiem. Nierzadko opieka nad noworodkiem przerasta jej możliwości i jest to najczęściej momentem, kiedy niezbędna jest pomoc męża lub innej bliskiej osoby.

 

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz