Tych rzeczy nie rób, jako świeżo upieczona mama, bo się wykończysz!

Nikt tego od ciebie nie oczekuje!

porządek w domu

 

Przez termin "świeżo upieczona mama" w tym tekście będziemy rozumieć kobietę w okresie połogu, czyli przez sześć tygodni po porodzie. Często dzień narodzin maluszka rozumie się jako koniec taryfy ulgowej dla mamy. Po części jest to prawda, ponieważ już sama opieka nad noworodkiem jest wyczerpująca. Niestety, niektórzy uważają, że prosto po porodzie należy już wyglądać i funkcjonować tak, jak przed ciążą. Nie jest to prawdą, ponieważ organizm kobiety potrzebuje tych kilku tygodni na ogarnięcie się i przyzwyczajenie do nowej sytuacji. Droga Supermamo, postanowiłam wypisać tu dla ciebie listę czynności, które w okresie połogu spokojnie możesz sobie odpuścić. Nie chcesz się przecież na samym wstępie wykończyć, prawda?

Piękny porządek

Mniejszy lub nawet większy bałagan powinien na jakiś czas przestać ci przeszkadzać. Maluszek pochłania tyle uwagi, że nie warto zaprzątać sobie głowy sprzątaniem, jeśli tylko bałagan nie utrudnia poruszania się. Naczynia spokojnie mogą przeleżeć nawet dobę w zlewie, do niemytej przez tydzień podłogi też raczej nikt się nie przylepi. A jak przyjdą goście? O ile nie są z Sanepidu, bardziej im zależy na odwiedzeniu was i zobaczeniu dzidziusia niż na kontroli porządku w domu.

Obsługa gości

Połóg jest tym wyjątkowym czasem, kiedy nie musisz obsługiwać gości, za to goście mogą obsługiwać ciebie. Naprawdę! Nikt normalny nie obrazi się, jeśli będzie musiał sam sobie zaparzyć herbatę, a do tego jeszcze zrobi jedną dla ciebie. Szykowanie poczęstunku też nie jest konieczne. Oprócz prezentu dla maluszka goście często przynoszą też coś, co moglibyście razem przekąsić. Jeśli nawet nie przynoszą, z powodzeniem zadowolą się szklanką wody.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz