Chciałabyś zrobić sobie za darmo tatuaż w miejscu blizny po cesarce? Zobacz koniecznie to! [VIDEO]

Pewien tatuażysta w ten sposób pomaga kobietom.

cesarskie cięcie

Chiny mają jeden z najwyższych wskaźników cesarskich cięć na świecie. Przez wiele lat w tym kraju połowa dzieci przychodziła na świat właśnie za pomocą cesarskiego cięcia. Wiele osób przykuje taką popularność zabiegu faktowi, iż kobiety chcą zaplanować dokładną datę porodu. Dzięki temu chcą zapewnić maluszkowi szczęśliwe życie zgodnie z chińskim kalendarzem. Ale nie tylko o zabobony chodzi. Nie bez znaczenia jest fakt, że opieka zdrowotna naciska na ciężarne, by rodziły w taki sposób. Dlaczego? Chodzi o pieniądze, położna, która asystuje przy cesarce, spędza mniej godzin przy jednej pacjentce, niż w przypadku naturalnego porodu. Chińskie szpitale mają problemy z obsługą rodzących, gdyż coraz mniej kobiet che rodzić w domach. Od dziesiątek lat polityka jednego dziecka zrobiła także swoje. Ponieważ każda para mogła mieć zaledwie jedno dziecko, rodzice obawiali się powikłań przy porodzie naturalnym i woleli sie zdecydować na cesarskie ciecie. Bez względu na powód, wiele w tych mam potem nie może pogodzić się z blizną po cesarskim cięciu.

Dzięki temu w Chinach kwitnie przemysł kosmetyczny zajmujący się preparatami na blizny. Niektóre panie wydają 300 juanów (ok. 160 zł) na 30 ml żelu, którego producent obiecuje, że blizna zniknie. Także chirurdzy plastyczni czy salony kosmetyczne nie narzekają na brak klientów. Zabieg laserowego usuwania blizny to 2000 juanów (ponad 1000 zł) za każdy centymetr blizny. Nie każdego na to stać.

Shi Hailei, jest tatuażystą, który postanowił pomóc kobietom, których nie stać na drogie zabiegi lub nie są niezadowolone z dotychczasowych efektów. W swoim salonie tatuażu oferuje darmowe tatuaże dla kobiet, które miały cesarskie cęecie.

- Tatuaż sprawia, że kobieta jest bardziej pewna siebie i w przyszłości nie będzie sie wstydziła pokazać brzucha - mówi tatuażysta.

Pierwszy darmowy tatuaż Shi wykonał w 2015 roku, obecnie wykonuje ok. 6 darmowych tatuaży dla mam miesięcznie, a chętnych nie brakuje.

Shi przyznał, że został zainspirowany przez brazylijską tatuażystkę Flavie Carvalho, która oferuje darmowe tatuaże kobietom, które mają na ciele ślady przemocy fizycznej.

Zobacz, jak matki ozdobiły swoje brzuchy po cesarce. Piękne! >>>

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz