Niesamowity poród! Maluszek sam „wychodzi” z brzucha mamy podczas cesarskiego cięcia! [VIDEO]

Delikatna cesarka. Operacja ta pozwala dostarczyć mamie i dziecku doświadczeń zbliżonych do naturalnego porodu.

delikatne cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie to temat, wokół którego toczy się do dłuższego czasu burzliwa dyskusja. Coraz więcej matek w obawie przed bólem podczas porodu decydowało się na cesarskie cięcie zapominając, że to nie prosty zabieg, a operacja, która poważnie ingeruje w zdrowie rodzącej. Z kolei te mamy, dla których cesarskie cięcie było jedyną możliwą opcją porodu, czuły się gorsze od tych, które mogły rodzić naturalnie.

Wydaje się, że idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji może być delikatne cesarskie cięcie. To operacja, która ma dostarczyć mamie i dziecku doświadczenia jak najbardziej zbliżone do naturalnego porodu. Chociaż to nadal interwencja chirurgiczna, wygląda o wiele spokojniej i płynniej od typowej cesarki. Delikatne cesarskie cięcie wymaga więcej czasu, by dziecko powoli mogło wyjść z brzucha mamy, podobnie jak podczas porodu drogami rodnymi. Kiedy maluszek zaczyna wysuwać się z nacięcia na brzuchu mamy, jego klatka piersiowa zostaje ściśnięta, przez co z jego płuc wydostaje się płyn, który jest zwykle wypychany z organizmu podczas naturalnego porodu. W większości przypadków świeżo upieczona mama może od razu przytulić swoje maluszka i rozpocząć nawiązywanie z nim więzi.

Dzięki niesamowitym filmom udostępnionym na Instagramie przez wenezuelskiego lekarza możemy z bliska zobaczyć, jak wygląda delikatne cesarskie cięcie:

Każda mama i maluszek powinni mieć możliwość doświadczenia tak spokojnego i delikatnego porodu.  Z kolei mamy, które już wiedzą, że będą musiały urodzić przez cesarskie cięcie, poczują się spokojniejsze wiedząc, że cesarka również może być piękna.

Zobacz koniecznie: Niesamowite zdjęcia: Gdy dziecko po raz pierwszy spogląda na świat >>>

kp

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Marta
2017-04-25 02:55:12

cc

Cudowne !!!!! :)))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-04-24 01:18:49

Mamusia :)

Coś wspaniałego! :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz