Naturalny poród w domowych warunkach, ale w szpitalu? To możliwe! [ZDJĘCIA]

Poród domowy to nie jedyna alternatywa dla porodu szpitalnego. Właśnie otworzono Salę Porodów Naturalnych w Szpitalu im. Św. Rodziny w Warszawie.

Sala Porodów Naturalnych Madalińskiego

Coraz więcej mam dostrzega potrzebę przeżywania porodu w bardziej naturalny i swobodny sposób. I na szczęście szpitale wychodzą naprzeciw takim oczekiwaniom. Właśnie otworzono Salę Porodów Naturalnych w Specjalistycznym Szpitalu im. Św. Rodziny w Warszawie. Rodząca może poczuć komfort domowych warunków i mieć szansę na intymną atmosferę, a jednocześnie czuć się bezpiecznie.

- Sala powstała z myślą o pacjentkach, które pragną urodzić dziecko w warunkach domowych. Postanowiliśmy stworzyć namiastkę zacisza domowego, które ma sprawić, że kobieta rodząca i osoby towarzyszące będą czuły rodzinną i domową atmosferę. Należy jednak pamiętać, iż sala znajduje się w Bloku Porodowym, dlatego dla bezpieczeństwa pacjentki i jej dziecka w sali tej mamy możliwość wykonania pełnego zapisu KTG, bądź w przypadku komplikacji, szybkiego przygotowania pacjentki do transportu na blok operacyjny. Pacjentki pytały o taką salę, już w trakcie jej przygotowań, dlatego też odbył się w niej już pierwszy poród - mówi Ania Sergiel-Antosiewicz z Dział Marketingu i Promocji Zdrowia Szpitala im. Św. Rodziny. - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentek, porody w tej sali odbywają się w towarzystwie doświadczonej położnej, z wieloletnim stażem pracy, świadczącej indywidualną opiekę. Ma to na celu zapewnienie kobiecie rodzącej maksimum komfortu, wsparcia i poczucia bezpieczeństwa - dodaje.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz