Lekarz zaniechał leczenia ciężarnej, dziecko udusiło się w trakcie porodu

Sprawa w Sosnowcu toczyła się przeciwko lekarzowi i pielęgniarce. 9 lipca sąd wydał wyrok.

Po porodzie

Ewelina Bednarska w listopadzie 2012 roku trafiła do szpitala w 9. miesiącu ciąży. Na oddziale nie rozpoznano u niej w porę zagrożenia ciąży i nie wykonano sugerowanych przez lekarza prowadzącego badań w kierunku zatrucia ciążowego. Kobietę wypisano do domu. Po kilku dniach ponownie trafiła do sosnowieckiej lecznicy w poważnym już stanie. Lekarz znów, mimo alarmujących zapisów KTG, skierował ciężarną jedynie na oddział. Chłopczyk urodził się martwy 5 listopada 2012 r.

Prokuratura oskarżyła lekarza, który przyjmował Ewelinę Bednarską do szpitala oraz położną, która miała sfałszować dokument dotyczący hospitalizacji.

- Lekarz, który przyjmował pokrzywdzoną do szpitala, popełnił przestępstwo. Oskarżony, przygotowując to przyjęcie, miał do dyspozycji zapis KTG, który jasno wskazywał, że dziecko dusiło się. W tej sytuacji oskarżony powinien podjąć niezwłoczne działania, które miały ratować dziecko przed śmiercią. Nie zrobił tego. Sytuacja pacjentki była skomplikowana, ponieważ ciąża była zagrożona. Lekarze z tego szpitala świetnie o tym wiedzieli. Opinie biegłych były jednoznaczne. Sąd nie podziela opinii obrony, że oskarżony zrobił wszystko to, co było w jego mocy. Zdaniem sądu, nie zrobił nic - stwierdzł sędzia Piotr Głogowski.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz