`W czepku urodzony` - niesamowite zdjęcie dziecka urodzonego w worku owodniowym [FOTO]

W wielu kulturach maluszka urodzonego w worku owodniowym traktuje się jak proroka, a nawet uzdrowiciela lub osobę ze szczególnymi zdolnościami przywódczymi.

dziecko urodzone w worku owodniowym

Stwierdzenie „w czepku urodzony” ma dwa znaczenia. Zazwyczaj używając go mamy na myśli osobę, która ma niesamowite szczęście, a czasami nawet farta. Wszystko co próbuje zrobić, decyzje, które podejmuje, kończą się dla niej dobrze. Inne znaczenie odnosi się do sfery biologicznej. Już w średniowieczu wierzono, ze dzieci „urodzone w czepku”, czyli w nienaruszonym worku owodniowym zwiastują wielkie szczęście. Dziecko takie miało przynosić pomyślność całej rodzinie. Do dziś wiele kultur traktuje takiego maluszka jak proroka, a nawet uzdrowiciela lub osobę ze szczególnymi zdolnościami przywódczymi.

Obecnie do takich narodzin dochodzi raz na 80 tysięcy porodów. Najczęściej jeśli worek owodniowy nie przerwie się samoistnie, pęcherz płodowy przebija lekarz, chociaż jest to zabieg zupełnie niekonieczny, poza uzasadnionymi przypadkami. Dziecko znajdujące się wewnątrz nienaruszonego worka owodniowego jest bezpieczne, a tlen dociera do niego z łożyska przez pępowinę. Niektórzy lekarze są przekonani, że do przerwania worka dojdzie wtedy, gdy przyjdzie na to odpowiedni czas.

Nie wiesz jak wygląda dziecko urodzone "w czepku" ? Dzięki uprzejmości fotografki Melissy Cate możemy przekonać się, jak maluszek wygląda wewnątrz macicy mamy:

Fot. Melissa Cate

Zobacz więcej zdjęć maluszków urodzonych w worku owodniowym >>>

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz