Dziecko urodzone w worku owodniowym - cud natury! [VIDEO i ZDJĘCIA 18+]

Te wspaniałe zdjęcia i krótki filmik dokumentują niezwykły moment narodzin dziecka w nienaruszonym pęcherzu płodowym.

worek owodniowy

Poród jest wydarzeniem wyjątkowym. Choć codziennie rodzi się tysiące dzieci, to w skali jednej rodziny, przyjście na świat dziecka jest momentem, w którym na chwilę zatrzymuje się cały świat. Wokół porodu dzieją się różne rzeczy - czasem dziwne, czasem mistyczne.

Do absolutnie niecodziennych zdarzeń należy przyjście maleństwa na świat otulonego workiem owodniowym. Nieczęsto na sali porodowej można obserwować takie zjawisko. Gdy już się dzieje, wszyscy chętnie chwytają za aparat fotograficzny. Jedną z osób, która uwieczniła tę chwilę, jest grecki lekarz ginekolog Aris Tsigris. Fotografowanie porodów jest jego prawdziwą pasją, a wykonane zdjęcia wrzuca na Facebooka. Jakiś czas temu świat obiegło zdjęcie z cesarskiego cięcia, które wykonywał Tsigris - wyjął wówczas z brzucha matki dziecko w całkowicie nienaruszonym worku owodniowym.

Około tygodnia temu, użytkowniczka wenezuelskiego Facebooka o nazwisku Jasmine Perez zamieściła krótki filmik z porodu, podczas którego również dziecko rodzi się w worku owodniowym. Widać, jak maluszek rusza się i próbuje wydać pierwszy głośny krzyk. Dopiero po chwili lekarz przecina błonę i wita dziecko radośnie, mowiąc: "Hola!" (hiszp. cześć).

Czym jest worek owodniowy, inaczej pęcherz płodowy?

Pęcherz płodowy to szczelnie zamknięty worek wypełniony płynem owodniowym. To w nim rozwija się najpierw zarodek, a potem płód w macicy, aż do dnia narodzin. Jest to naturalne środowisko dla rowijającego się maluszka i naturalna zapora przed bakteriami znajdującymi się w drogach rodnych kobiety. Wody płodowe amortyzują wstrząsy, ułatwiają maleństwu naukę ssania i połykania oraz swobodne poruszanie się. Pęknięcie pęcherza płodowego w terinie porodu i wydostanie się płynu owodniowego na zewnątrz, przez pochwę, oznacza ni mniej ni więcej, że maluszek ma ochotę się urodzić. Brak mu już tej wyjątkowej ochrony, jaką przez dziewięć miesięcy ciąży był worek owodniowy, więc najbezpieczniej będzie, gdy niebawem rozpocznie się poród.

Zobaczcie niezwykłe zdjęcia i krótki filmik, na których widać dzieci urodzone w worku owodniowym.

als

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz