Wzruszający film z narodzin dziecka. Twój poród też tak wyglądał? [VIDEO]

Coraz popularniejsze jest zatrudnianie fotografa, który uchwyci najważniejsze momenty tego wyjątkowego wydarzenia.

narodziny dziecka

Poród to jedna z najpiękniejszych i jednocześnie ekstremalnych chwil w życiu każdej kobiety. Jest to również moment, w którym jej życie diametralnie się zmienia. Od teraz musi zadbać o bezpieczeństwo najmłodszego członka rodziny, który bez jej opieki jest zupełnie bezbronny. Narodzinom dziecka towarzyszy wiele emocji, które rodząca przeżywa będąc w często ogromnym bólu. Czasami będąc pod wpływem znieczulenia może nie pamiętać każdej chwili z porodu, dlatego coraz więcej mam decyduje się na zatrudnienie fotografa, który na zdjęciach uchwyci to wyjątkowe wydarzenie.

Trend ten jest najpopularniejszy w Stanach Zjednoczonych, gdzie praktycznie na każdym kroku można znaleźć fotografa, który specjalizuje się w robieniu zdjęć podczas porodu. Najczęściej zajmują się tym kobiety i muszą umieć wpasować się w intymną atmosferę towarzyszącą każdemu porodowi. By zdjęcia wyszyły jak najlepiej ciężarna i fotografka powinny nawiązać nić porozumienia opartą na zaufaniu i wzajemnym szacunku. Prawdziwa specjalistka w swojej dziedzinie potrafi sprawić, że jej obecność będzie praktycznie niezauważona, a dowodami będą tylko zdjęcia, które dzięki jej pracy powstaną.

Jedną z cenionych w Stanach Zjednoczonych fotografek jest Monet Nicole. Kobieta sama jest matką, a doświadczenie macierzyństwa pozwala jej jeszcze lepiej uchwycić wyjątkowe chwile towarzyszące porodowi. Na swoim Facebooku „Monet Nicole – Birthing Stories” opublikowała prawie 2-minutowe nagranie, które stworzyła we współpracy z Emily Greyard Mitchell. Film dokumentuje historie porodowe mam i położnych, które towarzyszyły im w tych niezwykłych wydarzeniach. Pokazuje siłę rodzących i emocje, które im towarzyszą, gdy w końcu mogą zobaczyć swoje długo wyczekiwane dziecko, a także podkreśla jak wielkim wsparciem dla ciężarnej jest zaufana położna.

By przekonać się, jak wygląda radość i wzruszenie wymalowana na twarzy świeżo upieczonej mamy, zobaczcie film Monet Nicole!

Zobacz też najlepsze zdjęcia z porodów w 2016 roku! >>>

Dziewczyny, a jak wyglądał Wasz poród? Przypominał któryś z przedstawionych na filmiku? Podzielcie się swoimi wspomnieniami w komentarzach!

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz