Ginekolog nie zgodziła się na cesarskie cięcie i... urwała dziecku główkę, która została w łonie matki

Przed sądem trwa proces 41-letniej dr Vaishnavy Laxman, która popełniła błąd lekarski w trakcie przyjmowania porodu.

sala porodowa

Pacjentce, będącej w 25. tygodniu ciąży, przedwcześnie odeszły wody płodowe. Ginekolog zamiast przeprowadzić cięcie cesarskie, zmusiła pacjentkę do porodu drogą naturalną i doprowadziła do tragedii - donosi dailymail.co.uk.

Dziecko położone było miednicowo, czyli pośladkami w kierunku kanału rodnego. W takiej sytuacji najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest cięcie cesarskie. Dr Vaishnavy Laxman nie zgodziła się jednak na cięcie cesarskie i zmusiła pacjentkę do porodu drogą naturalną. Ginekolog udało się wyciągnąć z kanału rodnego nóżki, tułów i ramionka dziecka, ale w szyjce macicy utknęła główka noworodka. Mimo dwukrotnego nacięcia szyjki, cały zabieg zakończył się tragicznie, ponieważ główka oderwała się od tułowia.

Położna Mona Chard, która uczestniczyła w porodzie, była przerażona.

- Pacjentka miała wyczuwalne napięcie i wyraźne krwawienie. Próbowałam ją uspokoić i pocieszyć. Rozglądałam się w koło i zobaczyłam, że wszyscy są zszokowani. Podszedł do mnie lekarz i powiedział, że dr Laxman zdecydowała, iż nie będzie cesarskiego cięcia. Widziałam, jak ciągnie za stópki dziecka. Powiedziała pacjentce, żeby pchnęła. Potem nastąpiła tragedia. Tego nie można zapomnieć – opowiada Mona Chard.  

- Dziecko miało wyraźne bicie serca, było ono powolne, ale świadczyło, iż noworodek nie był martwy. Wybór podjęty przez dr Laxman, aby spróbować porodu przez pochwę, był bardzo zły. Nigdy w takiej sytuacji nie powinno się stosować porodu naturalnego. Rodzące się dzieci są bardzo delikatne, ale to maleństwo było jeszcze bardziej kruche. Ciągnięcie lub pokręcanie mogło spowodować o wiele więcej szkód – opowiada jeden z lekarzy.

 

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2018-05-15 09:19:46

Straszne straszne niewiarygodne.. nie potrafię skomentowac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
obeah
2018-05-12 16:28:52

mówię bez ogródek, zabiła bym tą lekarkę na miejscu, dosłownie zabiła bym ją za to co zrobiła

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ja
2018-05-12 19:28:44

Ja też

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz