Dziewczynka urodziła się tak wcześnie, że jej skóra była przezroczysta

Cheri Price powiła córkę, Hailie Dillon, po zaledwie 23 tygodniach ciąży. Noworodek urodził się tak wcześnie, że rodzice mogli zobaczyć jego mózg przez przezroczystą skórę.

Hailie Dillon

Cheri pierwsze skurcze poczuła już w 20. tygodniu. Zgłosiła się do szpitala S. Mary Hospital w Newport, nieopodal miejsca zamieszkania. Lekarze dawali niewiele szans nowo narodzonemu dziecku. Usłyszała ponadto, że placówka nie ma możliwości, żeby przyjąć rodzącą przed 24 tygodniem ciąży.

Cheri i jej partner postanowili udać się do Darlington w północnowschodniej Anglii, gdzie mieli nadzieję otrzymać niezbędną pomoc. Podróż do miejsca oddalonego o blisko 500 kilometrów okazała się jednak bardzo męcząca dla ciężarnej, nękanej kolejnymi skurczami i para obawiała się, że ich dziecko nie przeżyje bez natychmiastowej pomocy medycznej.

Przyszła mama szczęśliwie dotarła do szpitala w Middlesbrough, gdzie zgodzono się ją przyjąć. Miała zostać zbadana i wypisana do domu, gdy niespodziewanie odeszły jej wody.

Dziewczynka urodziła się o wiele za wcześnie i ważyła zaledwie 510 gramów. Ze względu na to, że nie miała czasu na rozwinięcie pigmentacji w późniejszych stadiach ciąży, a jej czaszka nie była jeszcze w pełni rozwinięta, mózg noworodka był widoczny gołym okiem.

- Nie mogliśmy uwierzyć, że przeżyła. Wciąż była na etapie płodu i nie wyglądała jak dziecko. Od urodzenia została umieszczona w inkubatorze i nie mogliśmy jej dotknąć, ale mogliśmy zobaczyć wszystkie żyły w jej mózgu przez czerwoną skórę – opowiada Cheri Price.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz