Szybki poród? Naukowcy znaleźli sposób!

Wiele przyszłych mam boli się wielogodzinnego bólu.

poród indukowany

Zdarza się, że maluch, na przekór niecierpliwie oczekującym rodzicom, zupełnie nie śpieszy się na świat. Gdy więc na wyczekiwanym dziecku przewidywany termin porodu nie robi żadnego wrażenia i ciąża znacznie się przedłuża, położnikom nie pozostaje nic innego, jak zainicjować proces porodu. Do tego właśnie celu służą różnorakie metody indukcji.

Kwalifikowane do indukcji porodu są przede wszystkim takie ciężarne, u których wywołanie porodu okazuje się bardziej korzystne niż dalsze oczekiwanie na samoistny jego początek. Wskazania do inicjowania porodu bywają bardzo różne i bywają determinowane zarówno przyczynami ze strony matki, jak i dobrem nienarodzonego jeszcze dziecka.

Naukowcy przyjrzeli się rodzącym

Naukowcy z USA przeprowadzili największe jak dotychczas badania dotyczące metod indukcji porodu. Badacze przyjrzeli się 500 ciężarnym i okazuje się, że połączenie dwóch popularnych technik może znacznie skrócić czas porodu. Naukowcy twierdzą, że kluczem do skrócenia czasu porodu może być zastosowanie jednocześnie cewnika Foley`a, a także prostaglandyny (używanej do sztucznego wywołania porodu).

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz