Jak pielęgnować włosy po ciąży?

Zapytaliśmy o to Pawła Matrackego, ambasadora marki Biovax, Mistrza Świata Fryzjerstwa Artystycznego OMC’ Frankfurt 2014.

włosy po ciąży

Dlaczego włosy po ciąży wypadają?

Supermamy.pl: Przez 9 miesięcy ciąży cieszymy się, że nasze włosy są gęste, mocne i nie wypadają. Gdy po porodzie zaczynają wypadać garściami wpadamy w panikę…
Paweł Matracki: To normalne zjawisko i nie ma powodu do niepokoju. Paniom w ciąży włosy nie wypadają, bo podwyższony poziom estrogenu sprawia, że włosy nie przechodzą w fazę katagenu (jest to etap w fazie wzrostu włosa), kiedy to włos naturalnie obumiera i przygotowuje się do wypadnięcia. Kiedy po porodzie poziom estrogenu wraca do normy, panie tracą włosy, które nie wypadły w czasie ciąży. Stąd wrażenie, że na szczotce jest ich zdecydowanie za dużo.
Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-03-29 09:46:49

Warto robić sobie wzmacniające maseczki, nawet te domowej produkcji. Dodatkowo sprawdzi się kuracja biotyną, zawartą w tabletkach Biotebal. To sprawdzona metoda działania. Sama odżywka nie da rady wzmocnić włosów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Micarre
2016-03-29 23:29:33

re: Jak pielęgnować włosy po ciąży?

Ja po ciąży zaczęłam zwracać większą uwagę na odżywki i skład szamponów. Osobiście polecam biovaxy, same naturalne składniki, zero silikonów i działanie naprawdę widać:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz