Jak ułatwić sobie poród?

Poród nie musi być bardzo złym doświadczeniem. Są sposoby, by dziecko szybciej i sprawniej przyszło na świat. Wykorzystaj drzemiącą w Tobie siłę.

a

Akcja porodowa to zadanie, do którego ty i twoje dziecko przygotowywaliście się przez dziewięć miesięcy. Może nie być ono łatwe ani dla ciebie, ani tym bardziej dla twojego maleństwa. Przygotowania warto zacząć jak najwcześniej. Utrzymywanie dobrej kondycji, znajomość technik relaksacyjnych, nauka prawidłowego oddechu i odpowiednich pozycji to klucz do sprawnego i bezpiecznego porodu. Od czego zacząć?

Ułatwisz sobie poród, jeśli pomożesz dziecku się przemieścić. Jeśli dziecko znajduje się w położeniu pośladkowym lub poprzecznym, można pomóc mu przyjąć pozycję głową w dół – czytamy o nich w poradniku poświęconemu ciąży pod redakcją dr Penny Preston (wyd. Muza 2011). Na przykład, przyjmując pozycję odwrotną z wypiętymi pośladkami, w której twoja miednica znajduje się wyżej niż żołądek - na co najmniej dziesięć minut dwa razy dziennie - możesz sprawić, że głowa dziecka zacznie unosić się swobodnie, co zachęci je do obrócenia się w taki sposób, by jego główka zbliżyła się w kierunku obręczy miednicy. Skuteczne może się też okazać samo wyobrażenie sobie, że dziecko zmienia pozycję.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ola
2015-09-20 20:14:35

re: Jak ułatwić sobie poród?

1 poród wywoływany, o 9 rano 1 oksytocyna, bóle parte od 22 syn urodził się 1.43,masakra. Przy drugim poród zaczął się sam po wypiciu olejku rycynowego z łyżka kawy, zaczęły się skorcze, bóle parte trwały 18 min i syn był na świecie, rewelacja.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz