Takiego filmu z porodu jeszcze nie było [VIDEO]

Zobacz, jak maluszek przychodzi na świat za pomocą cesarskiego cięcia, przy ułożeniu pośladkowym.

poród

Kobieta w czasie cięcia cesarskiego jest znieczulona do kręgosłupa, nie czuje nóg, w ogóle niczego od ramion w dół. Nie może się poruszać, leży na stole operacyjnym. Jest przytomna i świadoma tego, co się dzieje, ale nie ma żadnej władzy nad swoim ciałem. Cesarka jest postrzegana, jako gorszy poród - mama nie przytula swojego dziecka, może je tylko na chwilę zobaczyć, a potem jest ono zabierane na badanie i pomiary, a oddawane mamie dopiero na sali pooperacyjnej. W czasie naturalnego porodu jest inaczej, tam jest czas na pierwsze przytulenie, kontakt skóra do skóry. W trakcie cięcia nie ma takiej możliwości. Niektóre mamy są bardzo ciekawe przebiegu cięcia i czekają na moment wydobycia dziecka patrząc w lampy operacyjne. Czasem mama jest zdana tylko na komentarze lekarskie.

Jeśli jesteś w ciąży lub rodziłaś to wiesz, że poród wcale nie wygląda jak w hollywoodzkich produkcjach. W sieci coraz częściej można trafić na filmiki i fotorelacje z porodów, a nawet relacje na żywo z sali porodowej. Jednak filmy czy zdjęcia cesarskiego cięcia, które w zasadzie są operacjami, zdarzają się znacznie rzadziej. Niedawno można było zobaczyć w sieci naturalne cesarskie cięcie. Więcej >>>

Jednak takiego filmu jak ten, do tej pory jednak nie było. Ten filmik jest absolutnie niesamowity i hipnotyzujący. I pokazuje w sumie nie samo cesarskie cięcie, a to jak na świat przychodzi maluszek, który był ułożony pośladkowo. Na filmiku można zobaczyć, z jakim szacunkiem i czułością i delikatnością położnik pomaga maluszkowi się urodzić.

Zobacz koniecznie piękny filmik z narodzin >>>

Komentarze (7)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ola
2017-03-25 19:09:44

Rodziłam przez cesarskie cięcie ze względu na dużą masę dziecka 4400g. Po porodzie nie dostałam od razu dziecka więc pierwsze karmienie przesunęło się prawie o dzień. Na początku maluszek dostawał mleko modyfikowane z probiotykiem ffbaby, aby jego brzuszek kolonizowany "dobre bakterie" a nie te szpitalne. To podstawa budowania odporności organizmu, warunek dobrego trawienia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
...
2017-03-17 23:16:04

Napiekniejsza chwila w zyciu ! Czy to cc czy sn

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-03-17 21:47:59

Ja rodziłam dwa razy przez cc, pierwsze pośladkowe, drugie mogłabym rodzić naturalnie ale ze względu na to ze maly byl duży i dużo wazyl lekarze bali się pęknięcia macicy i tez urodził się przez cc i wszystko jest w porządku. Nie żałuję że oba moje porody były przez cc. Dzieciaki tak samo rosną i się rozwijają jak po porodzie siłami natury. Także niczego nie żałuję.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-03-17 21:08:31

Rodziłam w Polsce woj . lubuskie. Po cc od razu dano mi maleństwo do przytulenia. Fakt- po ponad 10 godzinnym porodzie naturalnym potem znieczuleniu do cc nie myślałam racjonalnie. Pamiętam tylko że po przytule nie przestał płakać i miał takie ciepłe mile ciałko:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-03-17 19:10:48

Niestety nie jest to prawda co tutaj pisza. Mialam cesarke i pokazano mi go odrazu po porodzie,moglam go przytulic. Potem po wazeniu dano mi i mezowi malenstwo,moglismy sie nim odrazu zajmowac. Rodzilam w Austrii.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Redakcja SuperMamy
2017-03-18 11:20:01

Jest to prawda, ponieważ napisana przez mamę, która miała cesarskie cięcie w Polsce. Każdy poród jest inny, ale w Polsce zazwyczaj wygląda tak, jak zostało to opisane.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Monia
2017-03-17 15:20:17

Fascynujące. U mnie dwa cc i dwa razy pośladki :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz