Dlaczego tak wiele mam nadal ma poczucie, że zawiodło? [FOTO]

Odważyła się pokazać, jak wygląda kobieta po 3 cesarskich cięciach. W ten sposób chce przełamać tabu i wesprzeć inne matki.

Natalie McCain - The honest body project

"Cesarka jest tylko dla leniwych", na pewno słyszałaś to nie raz. Niestety ci, którzy tak mówią, zazwyczaj nie mają pojęcia, że większość kobiet rodzi właśnie w ten sposób, bo innego wyboru nie ma. Wrzucanie do jednego worka kobiet, które nie mają wyboru z tymi, które chcą cesarki na życzenie bez wskazań, jest bardzo krzywdzące. Dla wielu mam cesarskie cięcie to nie opcja, a metoda najbezpieczniejsza dla matki i dziecka.

Wiele kobiet, które mają wskazania do cc, nie chce rodzić w ten sposób i źle znosi psychicznie, że "ich ciało zawiodło". Uważany powszechnie za "łatwiejszy poród" fizycznie wcale nie musi być łatwiejszy, a ciało po takim porodzie także ma swoje ślady. Czasem to cieniutka blizna, a czasem znacznie większe ślady - nie wszystkie mamy je lubią. Kobiety takie, często niezrozumiane, tłumią w sobie żal i poczucie winy. Same oceniają się źle i nie są w stanie zaakceptować swojego ciała. Niektóre panie nie potrafią nawet w pełni cieszyć się z narodzin dziecka lub popadają w depresję.

Natalie McCain postanowiła zrobić coś, by pomóc tym kobietom - jest fotografką i autorką projektu "The honest body" ("Szczere ciało"), którego celem jest uczciwe pokazanie tego, jak naprawdę zmienia się wygląd po porodzie.

W ramach projektu Natalie zrobiła i opublikowała powyższe zdjęcie Jacqueline. Kobieta jest mamą trójki dzieci i ze względów zdrowotnych nie mogła naturalnie urodzić żadnego ze swoich dzieci. Kobieta cierpi na endometriozę, przez co musiała się poddać także innym operacjom. Brzuch z licznymi bliznami i zszywkami oraz kartka z napisem: "Moje ciało mnie nie zawiodło" to mocny przekaz.

Natalie oraz mamy biorące udział w projekcie chcą, by kobiety przestały myśleć o cesarce w kategorii porażki i mają nadzieję, że pomoże to kobietom zaakceptować swoje ciało po porodzie. Fotografka chciałaby także, by kobiety miały świadomość, że nie są same.

Post poruszył wiele kobiet, które cierpiały w samotności, niektóre nawet latami.

Zobacz więcej zdjęć >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz