Na chwilę przed pierwszym krzykiem [ZDJĘCIA 18+]

Nieprawdopodobna galeria nezwykle surowych, dosłownych zdjęć, pokazująca, jak zaczyna rodzić się dziecko.

poród

Poród to swoisty rytuał przejścia. Przemiana kobiety w matkę. Towarzyszą jej niesamowite emocje i uczucia. Jednym z nich jest ból.

Boli za każdym razem. Choć każdy poród jest inny więc i ból porodowy każda kobieta może odczuwać inaczej. Znacząca część kobiet doskonale umie sobie poradzić ze swoimi odczuciami. Twierdzą, że ból działa na nie mobilizująco i motywuje do działania. Dla innych - ból porodowy może być trudny, paraliżujący, czasem wręcz nie do zniesienia.

Jak wygląda poród? Zobacz też film >>>

Mimo bólu dzieje się magia. Bo rodzi się życie. Poród to czas niezwykłych, bo pierwszych spotkań. Tu mamy, w asyście bliskich sobie osób, po raz pierwszy witają się ze swoimi dziećmi. Są łzy szczęścia. Słychać pierwszy krzyk. Ten szczęśliwy finał jest okupiony często ciężką, niewyobrażalną wręcz pracą rodzących kobiet.

Zobacz, jak wyglądają ostatnie chwile przed tym spotkaniem? Jak wygląda moment, gdy maluszek zaczyna się rodzić >>>

Komentarze (12)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

mama dwójki
2017-04-23 21:44:25

Mam 33lat, przeżyłam 2 porody SN bez znieczulenia, szybkie i w miarę lekkie, wspominam je bardzo dobrze. Zdjęcia te mnie nie brzydzą bo tak to właśnie jest, dziecko nie wyskakuje od razu czyściutkie, różowe i pachnące, a poród naprawdę cholernie boli. Ale jednak szokują mnie te fotki. Patrząc na nie zastanawiam się jakim cudem przeżyłam bez wycia na cały oddział i cieszę się, że nie trafiłam na nie będąc w pierwszej ciąży ;-) Jeśli oglądają je jakieś kobiety przed ... pierwszym porodem to im współczuje bo się pewnie nakręcą, że to horror jakiś i w ogóle a tak naprawdę to wszystko do przeżycia i dużo zależy od nastawienia właśnie. Powodzenia dla przyszłych mamuś. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
porzygać sie można
2017-04-08 03:26:06

to ja jednak nie będę mieć dzieci, zwymiotowac można. 21 wiek, może już czas na jakieś bardziej ludzkie metody rozmnażania?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
facepalm
2017-06-22 20:43:04

Taka przez pączkowanie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gość
2017-03-11 01:38:16

Co to za cenzura się wkradła od 18 lat? Przecież tak wygląda naturalne wyjście człowieka na świat. Przecież wszyscy oglądaliśmy programy cejrowskiego i tam genitalia mężczyzn nie cenzurował.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
n.
2017-03-08 17:07:19

Obrzydlistwo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
wtf?!
2017-03-07 21:05:28

Jeśli dla kogoś dziecko jest jak "gówno" to chyba ma nieźle w swojej głowie nasrane;P jak można porównywać poród do robienia kupy? raczej bym porównała do operacji - nie zawsze ładnie to wygląda (krew, pot, wydzieliny), ale jest to ciekawe, fascynujące i zakończone niesamowitym cudem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-02-26 21:35:40

ludzie czuje się zniesmaczona patrząc na takie zdjęcia,rozumiem poród coś normalnego ale żeby robić zdjęcia i pokazywać w internecie. Według mnie to przesada.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-04-02 01:21:49

po co oglądać i czuć niesmak? Lepiej nie ogladać jeżeli ma Pani dyskomfort. Mi tam się podobają pomimo, że dziwie się tym kobietom, ja tam nigdy nie pokazałabym się od d... strony :).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
makota
2017-02-20 07:12:10

Co z tego, że to jest naturalne? Wypróżnienie też jest naturalne, a jakoś nikt nie epatuje zbliżeniami na odbyt w kiblu. Rozumiem, że dla matki ta chwila może być ważna, ale po co pokazywać to publicznie w sieci? Dla wszystkich z wyjątkiem rodzącej to jest obrzydliwe, jak sranie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ilona
2017-02-22 08:58:28

dokładnie, ja jestem szczęsliwą matką ale poród wspominam okropnie. Dla mnie to trauma do końca życia. I obrzydliwe nie no szkoda słów. Ładnie wygląda wszystko jak już dziecko jest na matce.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-04-02 01:15:10

Hehe zbliżenia odbytu, bardzo to zabawne :). Ja tam uważam że to całkiem edukacyjne, może któraś Pani rodziła, a w sumie nie widziała co tam sie odbywa i po prostu jest ciekawa. Może przyszły tata chciałby się przygotować na to co zobaczy. Ja tam byłabym ciekawa jak to wygląda ale osobiście nikomu bym nie pokazała takich zdjęć ale nie pokazałabym też cycków do kamery czy krocza a tego jest mnóstwo i nikt sie nie gorszy więc czym tu sie wzruszać . Mnie tam to nie brzydzi, sranie też nie :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
szczęśliwa mama
2017-02-18 23:21:25

To jest naturalna sprawa i cudowna chwila kiedy wydajemy na świat nasze serce nasze dziecko. ja w tym nie widze nic obrzydliwego to jest cud pomimo bólu i wysiłku dajemy na świat nowe życie to są piękne chwilę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz